Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cruze - Servis Garantili LPG Kiti Takılması ve Motor Garantisi
LPG onayı gelir gelmez bilgimiz olur mu?
Bul
Alıntı
Elbette, hiç merak etmeyin. Biz her zaman yetkili servislerle irtibat halindeyiz.
Bul
Alıntı
Tabiki hocam...

Hiç merak etmeyin... Onay olduğu dakika paylaşım olur...
[Resim: fuaotw.jpg]
Bitti...
Hayatım değil, ömrüm değil, nefes almam değil biten.
Biten bir sondu.
Şimdi,yeni bir başlangıç başlar,
Biten eskide kalır...
Tecrübelerle bu sefer beyaz yerine yıllanmış bir kırmızı başlar...
Alıntı
Bence lpg onayı cıkacak zaten.. cıksa da cıkmasa da ınsanlar taktırıyor kendılerı para kaybetmeyı goze almazlar..
Bul
Alıntı
Valla ben önümüzdeki hafta taktırıyorum. İster versinler onay ister vermesinler.:p
Bul
Alıntı
Ben bir süre daha bekleme taraftarıyım dün sabah akşama çalışan arabamı çalıştıramadım kontak bastı ama araba çalışmadı servise çektirdim bana araçın boğulduğunu söylediler ama inanmadım neyse araba çalıştırıldı serviste araca lpg takılı olsa ağzımla kuştutsam lpg yüzünden derler yada garanti dışı diye tüm araç çekim vs masrafları ödertirlerdi buarada karbiratörsüz arama nası boğulma yapar anlamadım gaz pedalına dokunmadım bile 12 yıldır araba kullanıyorum arabalarım hep elektronik ateşlemeydi ilkez böylr bişeyle karşılaşıyorum neyse allahtan lpg yoktu.
Alıntı
Bencede en ufak arızada lpg yı bahane yapar bunlar. bıraz daha beklemede fayda var..
Bul
Alıntı
Alıntı:
#2517 alcotrass: Ben bir süre daha bekleme taraftarıyım dün sabah akşama çalışan arabamı çalıştıramadım kontak bastı ama araba çalışmadı servise çektirdim bana araçın boğulduğunu söylediler ama inanmadım neyse araba çalıştırıldı serviste araca lpg takılı olsa ağzımla kuştutsam lpg yüzünden derler yada garanti dışı diye tüm araç çekim vs masrafları ödertirlerdi buarada karbiratörsüz arama nası boğulma yapar anlamadım gaz pedalına dokunmadım bile 12 yıldır araba kullanıyorum arabalarım hep elektronik ateşlemeydi ilkez böylr bişeyle karşılaşıyorum neyse allahtan lpg yoktu.

Geçmiş olsun abi, ilginçmiş... Bende ilk defa böyle birşey duydum...
Bitti...
Biten bir sondu.
Biten eskide kalır...
Alıntı
ben de lpg için bekliyeceğim belki onay çıkar zaten ben pek fazla yol yapmıyorum
[Resim: 21afgnl.gif]

KAH ÇIKARIM GÖKYÜZÜNE
SEYREDERİM BEN ALEMİ
KAH İNERİM YERYÜZÜNE
SEYREDER ALEM BENİ
Bul
Alıntı
Alıntı:
#2517 alcotrass: Ben bir süre daha bekleme taraftarıyım dün sabah akşama çalışan arabamı çalıştıramadım kontak bastı ama araba çalışmadı servise çektirdim bana araçın boğulduğunu söylediler ama inanmadım neyse araba çalıştırıldı serviste araca lpg takılı olsa ağzımla kuştutsam lpg yüzünden derler yada garanti dışı diye tüm araç çekim vs masrafları ödertirlerdi buarada karbiratörsüz arama nası boğulma yapar anlamadım gaz pedalına dokunmadım bile 12 yıldır araba kullanıyorum arabalarım hep elektronik ateşlemeydi ilkez böylr bişeyle karşılaşıyorum neyse allahtan lpg yoktu.

araçta lpg olsa bile sıcaklıgı belli bir seviyeye gelinceye kadar kendisi benzinle çalışıyor araçlar (sıralı sistemin faydaları) bence lpg olsa bile bunu bahane edemezdi servis :O_o

[Resim: 9u3pxc.jpg]
[Resim: ilxibt.jpg]

[Resim: eu3674.jpg]
Bul
Alıntı
Biliyorum ama güvenemem ben beklemekte GM garantili Lpg kullanmakta fayda olacağına inanıyorum kimsenin canı sıkılmasın.
Alıntı
alcotrass aynı şey benim başıma da gelgi benim aracıda servise çektiler yaklaşık 15 saat (gece) servisin bahçesinde bekledi benimki sabah başladılar 3\\4 saat uğraştılar enson arabanın boğulduğunu söylediler nasıl çalıştırdınız dedim marşa daha uzun süre bastık kendiliğinden çalıştı dediler var bilmediğimiz bir şey ama ne olduğunu anlamadım gitti.
Bul
Alıntı
Bu gün aldığım habere göre artık servisler kendi kafalarına göre LPG takmayacaklarmış
Bul
Alıntı
Merhabalar, ben 2010 Cruze LS AT aldım ama henüz teslim almadım LPG kiti için geçen hafta garanti dahilinde yaparız demişlerdi, buıgün forumda okuyunca aradım \'\' garanti dahilkinde değilmiş neden bana söylemediniz dedim onlarda evet değil ama biz size öyle sattık öylede olacak \'\'dediler.. Smile LPG kiti BRC markaymış artık hayırlısı.....
Alıntı
Aracınız hayırlı olsun...

Kazasız, belasız kullanımlar dilerim...
Bitti...
Biten bir sondu.
Biten eskide kalır...
Alıntı
Aracınız hayırlı olsun. ancak garantı dahılınde dedıklerı sadece o servısın verdıgı garntıdır GM in verdıgı bır garantı degıldır bılgınıze..
Bul
Alıntı
Evet biliyorum, ama olsun en azından burdaki satan bayi olduğu için bir sorun çıkarsa başlarına ekşirim Smile ama aracı test ettim ve gerçekten beni mutlu etti. daha önce audi A3 vardı bende ve ford focus ama audide bile o kadar mutlu değildim kabinin içi beni kendine aşık etti Smile ve sürüşü oldukça rahhattı.... arabada hata ararsan bulursun ama verdiğin para ile aldığını diğer örnekleriyle karşılaştırırsan artıları çok fazla. herşeyin iyisini istersen o zaman bir üst segement de araca bineceksin Smile
Alıntı
Bakalım birdaha boğuldu diye arza yapmaz yaparsada bakalım servis bu kadar ucuz kurtulurmu.Sizlerden uzak olsun...
Alıntı
arkadaşlar bende 2010 LS/AT aldım 2 gün oldu ve hemen bu siteye üye oldum aracı almadan da yakından takip ediyordum ve forumun oldukça güncel olduğunu gördüm bende LPG montajı yaptıracağım ancak ben 3 büyük şehirde olan arkadaşlarıma CNG taktırmalarını öneririm su anda sadece ankara istanbul ve izmirde dolum istasyonu mevcut litresi en son takip ettiğim kadarıyla 70-80 kr arası birşey bence büyük şehirlerdeki arkadaşlar bunu da bi göz önünde bulundursun. CNG sıkıştırılmış LPG arkadaşlar bunun yanında bence bizim araçlara garanti kapsamında takılacak olan marka landi renzo olacak çünkü GM insignia için landi ile anlaştı fakat henüz yürürlüğe girmedi. bence yeni anlaşma yürürlüğe girdiğinde bizde bundan faydalanacağız...
Bul
Alıntı
Önerileriniz için teşekkür ederim. Dört gözle bekliyoruz, şu garanti haberini...

Bu arada, bugün Yeni Sparkları inceledim... Arkadaş, böyle araba yok. Çok hoşuma gitti...

3 gün sonra aracımı almaya gittiğimde test sürüşüne çıkmak istiyorum dedim, hemen dediler... Bakalım nasıl gidiyor yeni ufaklığımız...
Bitti...
Biten bir sondu.
Biten eskide kalır...
Alıntı
Ben de LPG onayını bekliyorum. Ama BICAK KEMİĞE DAYANDI.
Duy artık sesimizi GM Türkiye. Yetti artık.
CRUZE LS 2009 Manuel LPG
Bul
Alıntı

Alıntı:
#3531 Burak DEMİRAL: Önerileriniz için teşekkür ederim. Dört gözle bekliyoruz, şu garanti haberini...

Bu arada, bugün Yeni Sparkları inceledim... Arkadaş, böyle araba yok. Çok hoşuma gitti...

3 gün sonra aracımı almaya gittiğimde test sürüşüne çıkmak istiyorum dedim, hemen dediler... Bakalım nasıl gidiyor yeni ufaklığımız...

Bi fırsat bulsam bende hemen incelemeye gideceğim, bayi iki sokak ötede hala gidemedim Big Grin
Bul
Alıntı
Bu CNG tam nedir bilen varmı arkadaşlar :dozingoff
Alıntı
Compressed Natural Gas arkadaşım ayrıntılı bilgi http://www.lpghaber.com/html/phpbb2/viewforum.php?f=44 linkinden ulaşabilirsin bildiğin evde kullandığımız doğalgazla araç kullanma devri istanbul izmir ankarada çoktan başladı dolum istasyonlarıda mevcut doğalgaz faturalarınıza bakın doğalgazın metreküpü ne kadar ve düşünün ne kadar ucuza araclarımıza binebileceğimizi valla bu 3 şehirden birine bir gidiyim hemen bağlatırım yani bu şehirlerdeki arkadaşlar araştırıp bizlere daha ayrıntılı bilgi verirlerse çok seviniriz...
Bul
Alıntı
CNG benzine göre %65 lpg\'ye göre %12.5 tasarruf sağlamaktadır... Yani yok böyle birşey arkadaşlar...
Bul
Alıntı
dostum cng\'li araç hiç kullandın mı benim eski aracıma ankara ilk cng taktıranlardanım. hala o güne lanet okuyorum. arabanın çekişinde %50 düşme oluyor bunu da biliyor musun. bu araç hala bende babama verim şimdi o kullanıyor uzun yolda 19m3 ile 380 km şehir içinde de gene 19m3 ile 200-240 km yapıyor. ama inan aracı yokuş yukarı kullanmak istyemezsin bir eşekten daha yavaş tırmanıyor. ve ankarada sadece 1 yerde istanbulda da sanırsam 1 yerden gaz alıyorsun başka istasyon yok
Bul
Alıntı
yok dostum sayı o kadar az değil istanbulda 16 dolum istasyonu var ama ben bu kadar performans düşüşü olduğunu bimiyordum ve hiçbir yerde de okumadım teşekkür ederim bilgi için...
Bul
Alıntı
Bilgi için teşekürler..
Alıntı
cruze 113 beygir sahipleri; aracımız yakıt haricinde mükemmel güle güle kullanalım. yakıt konusunda aracıma lpg taktırmak istiyorum. bu konuda bir çok araştırma yaptım.adana arpel yetkili servisi lpg taktırmayın motor konusunda sıkıntı yaşarsınız dedi.garantinizi bozdurmayın benzinli kullanmaya devam edin dedi. arabayı aldığım ankara opis firmasındaki yetkili servisteki mühendisle görüştüm chevroletin garanti vermediğini ancak bayi(opis) garantisi verdiğini söyledi. 25-30 civarında cruze araca lpg takıldığını şu ana kadar müşterilerin herhangi bir sıkıntı yaşamadığını söyledi. BRC marka lpg kitlerinde araç problem yarattığını, ancak landi renzo blue veya omega(cng uyumlu)kitlerin uygun olduğunu ecotech motorların opel motor olduğunu opelin landirenzoya garanti verdiğini cruze takılabileceğini söyledi.ayrıca chevrolet müşteri temsilcisi ile görüştüm garanti verilmediğini teyit ettim. bu konuda chevrolet\'de herhangi bir çalışma olmadığını dile getirdi. yani anlayacağımız lpg taktırmayı düşünen arkadaşlar garanti olayını unutsun.bu arada lpg taktırıp aracında sorun yaşayan arkadaşlar paylaşımda bulunursa bilgi sahibi oluruz. herkese kazasız belasız sürüşler
Bul
Alıntı
lpg taktırdım hemde brc ve hiç bir sıkıntım yok .opisden servis garantili takıldı. eğer çok şehirdışı kullanımız yoksa sorun yok. çünkü başka servisler araçda lpg var deyip bakmaya biliyorlar
Bul
Alıntı