Konuyu Değerlendir
  • 6 Oy - 4.33 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PecoChip Cruze Performans-Ekonomi Modul ve Yazılım Uygulaması
Sacit abi Karadeniz buluşması düzenleyebilir miyiz
Bul
Alıntı
Ben bu pecochip ile ilgili okumadığım yazı izlemedigim video kalmadi

1) yıllar önce yazılmış bi 400 lira diye fiyat var şuan ne kadar ufacık bir bilgi yok nedense fiyat istihbarat servislerinin bile merak ettiği bir konu...

2) yapılan işlem yazılıma bazı müdahaleler edilerek performans arttırmak ama bu konuda da detaylı bilgi bulmak imkansız resmen istihbarat örgütleri bile bilgi bulamıyor bu konuda :p ( dalga gecmiyorum olayın gercegi bu ) ne gibi değişiklik yapılıyor detay paylaşılması gerekir bence..
Bul
Alıntı
Ne gibi değişiklikler yapılıyor bilmiyorum ama fiyat 500 lira diye biliyorum bide hiç memnun olmadığını yazan birine rastlamadım ben. Hatta hiç "idare eder" diyen birini bile görmedim. Yaptıran herkes çok faydalı olduğunu söylüyor.
Bul
Alıntı
500 lira bir bedel ise yaptırmak isterim ama Ankara'ya ne zaman gelir Sacit usta bilmiyorum bildirim yapılıyor ise numaram;

0554 231 33 13

Birde pecochip yüklenmiş mi önceden Sacit usta anlıyordur sanırım çünkü benim araç çekiş konusunda arkadaşların bahsettiği kadar kötü bir durumu yok o yüzden aracı eski kullananlardan biri belki yükletmiştir diye şüphelenmiyorum değil yani
Bul
Alıntı
Feysbuk gurubundan organize ediliyor buluş*****, yakında bir Ankara olacak sanırım. Feysten guruba abone olursanız tüm sorular cevaplanır.
Bul
Alıntı
21.07.2018 günü yani dün Diyarbakırdan aracımın ekosunu söküp Sacit beye gönderdim. Ve kendisinden rica ettim yazılım sonrası aynı gün geri kargolamasını. Sabırsızlıkla bekliyorum. Öncesinde aradım kendisini sabır ve anlayışla dinledi aracın bilgilerini aldı. Bir aya izine cıkacağım. Doğru test ve analizi yapabilmek için izin öncesi yazılım yaptırma kararı aldım. Şimdi ekonun gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum. Geldikten sonra test sonucunu da paylaşacağım inşallah.
Bul
Alıntı
Arkadaşlar bu ilk mesajda bahsedilen modül hala satışta mi nereden satın alabilirim ? Arkadaşlar birer ikişer sipariş vermiş ama nereden vermişler masallah bir paylaşım göremedim. Satın alabileceğimiz bir adres link site paylaşırsanız sevinirim.
Bul
Alıntı
https://www.facebook.com/groups/pecochip
https://www.facebook.com/groups/CruzeLPG

gruplardan birine katılın sacit beye ulaşırsınız.
Biliyorsan karşındakine saygından da olsa sessiz kalma, Bilmeyip savunan ve bağıranlara kalmasın meydan.
Bilgi Güçtür, Öğret , Kullan, Uygula...
Araç Kitapçıkları için tıklayınız...
Alıntı
Merhaba. Hocam pecochip fiyat ne kadar acaba?
Bul
Alıntı
Sacit Bey,

Buluşma planladığınız iller arasında Antalya var mı ilerleyen zamanda ?
Bul
Alıntı
Sacit Bey,

Video'da ECU'nun nasıl söküldüğünü göstermişsinz. ECU'yu sökmeden önce akünün - kutup başının sökülmesi gerektiğini söylemişsiniz. Akü kutup başı sökülüp sonra tekrar takılınca ne gibi durumlar yaşanıyor. Teyp kodu istiyormu ? Bozulan ayarlar falan oluyor mu ?
Bul
Alıntı
sadece radyo ve araç ayarları sıfırlanır , tekrar ayarlarsınız , herhangi bir sorun yaşanmaz
Bul
Alıntı
Antalya buluşmasında Cruze'uma pecochip yazılımını yüklettim. Araç 2012 1.6 WTTC Edition Otomatik.

Pecochip ile performansta hissedilir bir fark var. Özellikle kalkışlarda bariz hissediliyor. Eskiye göre çok daha atik araç.

Antalya'da Batı çevre yolundan Kepeze giderken çıktığım bir rampa var. O rampayı aracım 5.vites ile tamamlayamıyor ve muhakkak 4'e düşürüyordu vitesi. O rampada test yaptım, 4'e düşmeden 5. vitesle tamamladı rampayı.

Rampalarda vites düşürerek 4000 devir ile gittiği çok oluyor otomatik Cruez'un. Eşim "bu araba rampalarda çok bağırıyor, sesten ötürü çok yoruyor beni" deyip duruyor. Aracımı o rampalarda (Çubukbeli rampaları) daha denemedim ama çoğu yerde bir üst viteste 3000 devirde gidebileceğimi ve çok bağırmayacağını umuyorum.
Bul
Alıntı
Herkese selamlar,

Geçtiğimiz hafta 1,6 otomatik benzinli aracıma ben de yüklettim ama hemen yorum yazmadım biraz sürdüm, biraz zorladım, biraz da dinledim; gerçekten bu arabanın uyuz olduğum tüm özellikleri kayboldu. Anlamsız bağırıp yol almayışı, düşük devirde inip itesim gelişi, yokuşta iki hatta üç vites birden düşmesi, vites geçtikten sonra hala bir iki saniye düşünmesi hepsi gitti. Gerçekçi olmak lazım bir buçuk tonluk bir atmosferik araba ucmasini beklemiyordum tabi. Ama şunu çok net söyleyebilirim ki artık gerçek bir 1,6 arabam var. Sacit abi teşekkürler, beklediğimden iyi oldu eline emeğine sağlık. Aracınız Cruze ise hiç vakit kaybetmeden yaptırın geçirdiğiniz her an büyük bir ziyan. Bu arada benzin bende çok ciddi düştü. Çok dikkatli kullanırım gereksiz yüklenmem gözüm ekranda anlık harcamada sürerim ama 10,6 ortalamadaydım. Şimdi özellikle bu hafta çok özensiz ve biraz da yüklenerek sürdüm. Trafiğe de çok girdim ama herseye rağmen 8,2 deyim. Biraz daha artacaktır toplam yaptıgım kilometre arttıkça ama yine de %20 kazancım var. Tekrar teşekkürler Sacit abi :-)

Bir de geri viteste fren yaptigindaki ağlama sesini kesersem daha ne olsun
Bul
Alıntı
ben geç yaz izmirden 2011 hb cruze aldım17 inc jant 1.6 arka bagaj kapagında pecochip yazıyor .bu chip in yeri neresidir ? denemek istiyorum chipsiz ne değişiyor chiple ne değişiyor .bilgisi olan paylaşırsa memnun olurum
Bul
Alıntı
Bir dahaki Pecochip buluşması nerede ve ne zaman olacak bilginiz var mı? Bende sosyal medyalar yok çünkü. Ayrıca bu Pecochip olayını yaptırınca klima açıkken stop etme olayı da çözülüyor mu?
Bul
Alıntı
pecochip uygulaması devam ediyor mu acaba ? ve izmir de yapılabilir mi?

konu hakkında bilgi verirseniz çok teşekkür ederim

teşekkürler
Bul
Alıntı
Uzun zaman olmuş , guncelleme yapalım :

Atmosferik araca niçin ve ne maksatla yazılım geliştirip yukleriz ?

* Ulkemizdeki vergi dilimi sebebiyle araçlar ağırlığına ve sınıfına gore yurtdışına kıyasla daha kucuk motorla ithal edilmekte ve üretilmekte. Yani kasa motora ağır gelmekte.
* Kaba tabiri ile Motor yazılımları o kasaya için coğrafya-iklim-trafik - yol - yokuş - rampa - yuklu - yuksuz şartlarına gore değilde fabrikada şase dinamometresinde oto-kalibrasyonla set edilmişlerdir. Pecochip olarak araç yazılımını o aracın sahibi olarak gunlerce haftalarca yol koşullarında test ederek maksimum kullanım konforu ve keyfi (kalkış hızlanma gaz tepkisi) sağlayacak şekilde fakrika yazılımına bağlı kalarak fabrika geliştiricisi mantığı ile süznliyoruz. Bu basit anlamda LPG dükkan ayarı otomatik kalibrasyon ile LPG yol kalibrasyon ayarı (AFR) arasındaki fark şaklinde algılanabilir.
* Pecochip yazılımla aracın dur kalk ve sıkışık trafikte kullanım kalkışta titreme, stop etme , hızlanma , esneklik , rampa ve yokuş tırmanma şikayetlerine çözüm getiriyoruz. Klima açıkken motorun performans kaybını azaltıyoruz. Ozellikle 1000-3500 devir arası kullanımda hissedilen hantallık - boğulma - tepkisizliği motorun kapasitesi dahilinde ortadan kaldırılarak cok daha keyifli ve konforlu kullanım imkanı elde ediliyor. Bunun açıklamasını beygirle yada torkla ifade etmek yerine yolda-asfaltta kullanımdaki değişimle ispatlıyoruz.
* Gunluk kullanım yazılımlarında hedeflenen gunluk kullanım konforunu-performansını yakıtı artırmadan duzenlemektir. Bunun anlamı motorun 750-3500 devir aralığında daha efektif guç ve tork üretmesi kullanım konforu sağlamasıdır. Ve arac 1 vites kazanır 1 buyuk vitesle kullanırız yavaslamalarda vıtes dusurme ihtiyacı hissetmeyiz. Bizi ilgilendiren bu devir aralıklarındaki düzelme ve artıştır. Tabi bu konforun bir kısmı birtakım çalışma parametrelerini düzenlemek ve bununla birlikte güç ve tork grafiklerini optimize etmektir. Ancak 750-3500 devir arasındaki guc ve tork grafiklerini ölçme yeteneğine sahip değiliz. Dinamometreler ancak 3000-7000 devir aralığını net olarak olçme ve grafiklendirme yeteneğine sahipler.
* Gunluk trafik kullanımı için kullanılan araçlarda 3500-6500 devir aralığındaki kullanımda guc ve performans ihitiyacından söz edilemez oncesi ve sonrası arasındaki farkı hissetmek , düşük devir aralığı gibi kolay değildir. Motor zaten güç üretiyordur , performans eksikliği hissetmek zordur.
* Yani yazılımda hedeflenen rakamsal değişimden ziyade aracın trafikte kullanımdaki şikayetlerinin giderilmesi cok daha konforlu - keyifli sürüş imkanı sağlamasıdır. Piyasada yerleşmiş 3-5 hp değişim için değmez algısına tutsak kalarak aracı memnuniyetsiz, sıkıntılı ve şikayet edecek şekilde kullanmak gereksiz eziyettir, çünkü bunun çözümü var ! Bunu 10 seneden beri ortadan kaldırdık kaldırıyoruz.
* Yani Atmosferik araca yazılım yuklemede Amaç ve hedeflenen hp ve tork değil ama sonuç hp ve tork grafiklerinde eğrilerinde pozitif-olumlu değişimdir ! Gunluk trafik kullanımında araçtan keyif almaktır ve bonusu olarak %5-10 yakıt ekonomisidir !
* Yalnış bilinen Atmosferik araçlara yazılım olmaz 3-5 beygir için değmez algısını cok uzun zaman önce yıktık. Uzun yıllardır atmosferik araçlara ve benzinli turbolu araçlara yazılım yukluyoruz ve memnuniyet %99 dur.
* Genelde yorumlar daha once neden yukletmemişim oyle dolaşmış arabaya ve kendime eziyet etmişim şeklindedir.
*Yazılım sonucunu en basit ifade şekli ile aractan 4 kişi inmiş şeklinde bir rahatlamadır !

Pecochip Araca ozel fabrikasyon guncelleme tanımında Cruze araca ozel bir uygulamadır.
Piysadaki performans uygulamaları ve pedal cihazlarından üstün kılan farkları :
1* Duz yol , yokuş ve rampa performansı en iyi veya en yuksek rakamı verdiğini iddia eden uygulamadan %10 daha yuksektir.
2* Otomatik vitesli araçlarda kararlı vites değişimleri,
2* Varsa kronik hale gelmiş olan gereksiz ve rahatsız edici P0141 , P0420 ve P2096 hata kodlarını kaldırma iptal etme şansı .
3* 115°C varan motor çalışma sıcaklığı, termostat+fan kontrolu yazilimi ilavesi ile 15°C derece dusurulebilmekte ve motor 88-98°C arasinda çalışmaktadır. Motorun 100°C altında çalışması motor yağının , yağ soğutucunun, hotumların , conta oring ve yağ keçelerinin, genleşme kabı ve kapağının , otomatik şanzımanın , şanzıman yağının omurlerine olumlu yonde etkilemekte artırmaktadır.
Bul
Alıntı
Sacit bey iyi günler. Ben Giresun'da yaşiyorum. 2011 Cruze 1.6 lt 124 bg manuel aracim var. Modül ve yazilim için fiyat bilgisi alabilir miyim? Ekzantrik milleri ve selenoid degişimi sonrasi aracimin performansinda ciddi bir düzelme oldu. Pecochip ile daha da iyi olacağını düşünüyorum.
Bul
Alıntı
Pecochip ve 90derece motor sıcaklığı rejimi uygulama videosu:

https://www.facebook.com/PecoChip/posts/...cation=ufi
Bul
Alıntı
Arkadaşlar merhaba;

1 yıldır 2010 model 1.6 ls  113 hp otomatik cruze kullanmaktayım. herkesin bildiği gibi ***** araçta rampalarda zorlanma bayılma kalkışlarda hantallık vardı buda beni çook soğutmuştu araçtan. yaklaşık 3 ay boyun tüm sosyal platformlarda araştırma yaptım vs. sonunda sacit bey ile tanışma fırsatım oldu. ilk önce sacit bey aracımla sanki kendi aracı gibi ilgilendi sonra yazılım atmaya engel bir durum olmadığı için yazılımı attık ve bir test sürüşü yapmamı istedi. test sürüşü sonunda sacit bey nasıl odu diye sorusuna karşılık olarak... SANKİ BAMBAŞKA ARABAYA BİNDİM olarak cevap verdim. Mükemmel bir sonuç aldım ve aracımı artık çok seviyorum. düşünen arkadaşlar artık 1 sn bile geçikme olmadan sacit bey ile tanışsın...
Bul
Alıntı
Öncelikle herkese merhaba, 2010 model Chevrolet Cruze sahibiyim ve 2012 yılından beri kullanıyorum. 2015 yılında Samet baba'ya Pecochip yazılımı yüklemiştim ve aracımdaki performans değişikliği LPG ve özellikle de benzin kullanımında kendini hissettirmişti. Samet baba'yı tanıdığım günden beri güvenim tamdır ve yaptığı işle de bunu ispatlamış birisidir. Samet baba sıcaklık rejimi ile ilgili yeni bir uygulama başlattığını duyunca hemen takibe aldım. Ardından geçen hafta aracımın ECU'sunu söküp Samet baba'ya yolladım ve uygulamayı yükleyip hemen gönderdi. Hafta sonu şehir içi ve şehir dışı LPG ve benzin de aracı deneme fırsatım oldu. Özetle şöyle söyleyebilirim; aracım daha önceden takip ettiğim kadarıyla 108 derecede fan açıyordu şuan sıkışık trafikte, rampa yukarı çıkarken yüksek RPM de dahi 98 dereceyi geçirmeden fan devreye girip istikrarlı bir şekilde 93 dereceye düşürüyor. Yazın yaptığım yolculuklarda verdiğim molalarda kaputu açıp rutin kontroller yapardım ve kaputu açar açmaz yüzüme motorun harareti çarpardı. Yaptığım bu yolculukta motor ve sıcak su boru hattı uygulama yüklemeden önceki haline göre serindi. Sonuç olarak Samet baba tekrar kalitesini ortaya koymuş ve güzel bir işe el atmış. Teşekkürler Samet baba.
Bul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Cruze Otomatik Vites sorunları daos009 352 123,917 12-10-2020, Saat: 14:36
Son Mesaj: yusufk53
  Cruze - Chevrolet Cruze Sahipleri Listesi ve Yeni Kayıtlar gencay35 1,077 207,221 30-09-2020, Saat: 11:31
Son Mesaj: Ahmetgd38
  2013 MODEL CHEVROLET CRUZE 1.6 SPORT PLUS Jesur 1 78 28-09-2020, Saat: 18:18
Son Mesaj: abluka
  Cruze almayin diyen yetkili servis ustasi? muratogretmen25 2 134 22-09-2020, Saat: 22:50
Son Mesaj: yusufk53
  Cruze stop lambası sorunu Arf19 0 78 08-09-2020, Saat: 19:49
Son Mesaj: Arf19

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi