Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cruze - Araç Arıza Uyarıları ve Arıza Kod Açıklamaları
arkadaşalar araçlarımızda çıkan uyarı kodlarından bazılarının açıklamaları
[Resim: 12b77.png]

Code No. Araç mesajı
2 [_][_][_] Uzaktan kumanda tespit edilemedi, yeniden çalıştırmak için debriyaja basın
5 [_][_][_] Direksiyon kilidi devrede
7 [_][_][_] Direksiyon simidini çevirin, kontağı kapatın ve açın
9 [_][_][_] Direksiyon simidini çevirin, motoru tekrar çalıştırın
25 [_][_] Sol ön sinyal lambasında arıza
26 [_][_] Sol arka sinyal lambasında arıza
27 [_][_] Sağ ön sinyal lambasında arıza
28 [_][_] Sağ arka sinyal lambasında arıza
35 [_][_] Uzaktan kumanda pilini değiştirin
54 [_][_] Dizel yakıt filtresinde su var
55 [_][_] Dizel partikül filtresine bakım yaptırın
67 [_][_] Direksiyon kilidine bakım yaptırın
68 [_][_] Servo direksiyona bakım yaptırın
75 [_][_] Klima sistemine bakım yaptırın
79 [_][_] Motor yağı seviyesini tamamlayın
82 [_][_] Motor yağını en kısa zamanda değiştirin
84 [_][_] Motor gücü azaltıldı
91 [_][_] Uzaktan kumanda tespit edilemedi, elektronik anahtarın yerini değiştirin veya orta konsoldaki priz kullanın
92 [_][_] Uzaktan kumanda tespit edilemedi, yeniden çalıştırmak için fren pedalına basın
94 [_][_] Park vitesine geçin
95 [_][_] Hava yastığına bakım yaptırın

Cruze hata kodlarının anlamları. Son dönemde code 95 hatası alıyordu kullanıcılar...
Bul
Alıntı
!!!
Bul
Alıntı
teşekkürler.
[b][purple]( 2011 CRUZE LS A/T DESİGN EDİTİON BEYAZ ) CAM FİLM (SOLAR GARD),NAVİGASYON(CYCLONE),ARKAKAFALIK DA 2 ADET (CYCLONE) LCD,XENON FARLAR,SİNYALLİ AYNALAR,EGZOS KAFASI, ORGINAL IŞIKLI KAPI EŞİKLERİ,BALIK SIRTI ANTEN,BEYAZ PLAKALIK IŞIĞI, TAVAN CAM FİLM KAPLAMA. [b][purple]
Bul
Alıntı
kodlar nerde
Bul
Alıntı

Alıntı:
#75414 toli: kodlar nerde

resmin süresi dolmuş
Bul
Alıntı
Bu yanan kontrol lambası ile karşılaşan oldumu? 1-2 gün yandıktan sonra kendiliğinden söndü

[Resim: htup_0807_01_zhonda_check_engine_light_a..._light.jpg]
Bul
Alıntı
Motor arıza lambası.

[Resim: 16jy6.jpg]

1.Motor yağ basıncı
2.Soğutma soğutma suyu sıcaklığı
3.Vites arızası (opsiyon)
4.Ön ısıtma bujileri (sadece dizel için)
5.Mazot filtresinde nem
6.Fren sisteminde hatalı çalışma (yetersiz) Seviye Sıvı Fren/ el freni
7.Fren balataları aşınma
8.ABS sistemi
9.Park lambaları
10.Uzun farlar
11.Sis lambaları
12.Arka sis lambaları
13.Sağ sinyal lambası
14.Sol sinyal lambası
15.Lambalar arızalı
16.Akü şarjı
17.Emniyet kemerlerinin kilitlenmesi
18.yakıt rezervi
19.Motor kontrol sistemi arızası (EOBD)
20.Air bag arızası
21.ASR sistemi arızası
22.Aracın ***** sistemi arızası
23.Direksiyon sistemi arızası
24.Kapıların tam kapanmaması
25.Yolcu tarafındaki hava yastığının manuel olarak devreden çıkartılması
26.Arka yan hava yastığının devreden çıkartılması (opsiyon)
27.Otomatik hız kontrolu ( opsiyon)
28.VBC sisteminde arıza ( opsiyon)
29.Jenerik arıza
30.Müsaade edilen hız (sadece Arap pazarı için)
Bul
Alıntı
hayırlı geceler arkadaşlar aracımın motor ışıgı yanıp yanıp sönüyor burda cok kötü kar yagıyor bide TC ışıgıgla ESP direk yanıyor arac calışırken titriyor gaz yemiyor gibi yorumlarsanız sevinirim
Bul
Alıntı
bu lamba bende neredeyse 2 haftadır yanıyor ve sönmedi.forumda sordum bana lpg den kaynaklanabilir dediler ama bilmiyorum bende.
2011 Beyaz Cruze + Sanruf
Bul
Alıntı
Arkadaşlar LPG kullanıyorsanız tüpün kurşun miktarının yüksek oluşundan dolayı yanıyor olabilir, Benzin de ise fakir karışım dolayısıyla bu ışık yanabiliyor. Ucuz benzin veya Lpg den kaçının, eğer sürekli yanıpta bir türlü sönmüyorsa serviste sensörü kontrol ettirin, sensörü temizleyebiliyorlar, yalnız arızalı ise sensör 500TL cebinizde kaşıntı yapıyorda olabilir..Smile
Bul
Alıntı
30.Müsaade edilen hız (sadece Arap pazarı için) bunu pek anlayamadım bılenınız varmı acaba
Alıntı
yol bilgisayarında F 1 L L FUEL YAZIYOR BAZEN BÖYLE YAZDIĞINDA İSE ARAÇ ÇALIŞMIYOR.ELİMİ MARŞTA BİRAZ FAZLA TUTMAK ZORUNDA KALIYORUM.BUNUN AÇIKLAMASI NEDİR?
Bul
Alıntı

Alıntı:
#84749 01 CRUZE: yol bilgisayarında F 1 L L FUEL YAZIYOR BAZEN BÖYLE YAZDIĞINDA İSE ARAÇ ÇALIŞMIYOR.ELİMİ MARŞTA BİRAZ FAZLA TUTMAK ZORUNDA KALIYORUM.BUNUN AÇIKLAMASI NEDİR?

aracınız lpg li sanırım. Benzin bitti bitecek manasında o yazı Smile
Bul
Alıntı
LPG li araçlarda benzini çeyrek deponun altına düşürmeyin. Benzin pompasını yakabilirsiniz. Süreki aracınızda çeyrek depo üstü benzin olsun kardeşler.
Biliyorsan karşındakine saygından da olsa sessiz kalma, Bilmeyip savunan ve bağıranlara kalmasın meydan.
Bilgi Güçtür, Öğret , Kullan, Uygula...
Araç Kitapçıkları için tıklayınız...
Alıntı
teşekkürler.birde benzin içinde çeyrek depoluk benzin varsa ,ilk trafiğe çıktığımda çeyrek depo göstermiyor daha az diyor sonradan çeyrek depoyu gösteriyor bu normal mi sizlerde de oluyor mu?
Bul
Alıntı
aracımda motor arıza,tc,esp sürekli sarı lambası yanıyor normalmi? aracım lpg li yeni ikinci el aldım ....acil ivedi profosyonel kullanıcılar açıklama yazsın .....
Bul
Alıntı

Alıntı:
#86113 chavez: aracımda motor arıza,tc,esp sürekli sarı lambası yanıyor normalmi? aracım lpg li yeni ikinci el aldım ....acil ivedi profosyonel kullanıcılar açıklama yazsın .....

Senin hem araç yetkili servisine, hem de lpg servisine gitmen farz olmuş kardeşim....İhmal etme...
Bul
Alıntı
merhaba arkadaşlar bugün işten çıktım aracı mı çalıştırmak kontağı açtım ve ekranda CODE136 hatası verdi ve kontağı açtığımda daha mara basmadan önce dıııt diye öttü geri vitese takınca öttüğü gibi(araç geri viteste kalmış)
aracı istop ettim boşa aldım tekar denedim aynı ekilde gene öttü ve aynı hatayı verdi. bende yavaş yavaş eve geldim yolda sorun çıkmadı eve gelip park ettim tekrardan denedim ama hata vermedi.
Kısaca CODE136 ne anlama geliyor birde bu hatayı tekrardan nasıl bakabiliriz.düğmelerden bakma şansımız var mı?
1996model Ford *** CLX-2006-2008
2006model Honda CBR600F(Racing)-2008-2010
2001model Volkswagen Bora Comfortline-2009-2011
2012model CHEVROLET CRUZE LT+ - 2012-
[img]http://img713.imag
Bul
Alıntı
Merhaba, 2 tahminim var bu kodla ilgili. Ya oksijen sensörü yada fren sistemi ile ilgili .

En iyi çözüm servise gitmenizdir. Bilgisayara bağlayıp ne var ne yok ortaya çıkacaktır Smile

Geçmiş olsun.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#87291 okayhan: Merhaba, 2 tahminim var bu kodla ilgili. Ya oksijen sensörü yada fren sistemi ile ilgili .

En iyi çözüm servise gitmenizdir. Bilgisayara bağlayıp ne var ne yok ortaya çıkacaktır Smile

Geçmiş olsun.

Özgür Bey,
Cevap için teşekkür ederim.Sabah aklıma geldi ve tekrar denedim. aracı geri vitese taktım anahtarı kontağı açtım ve aynı hata. vitesi boşa aldım tekrar denedim bu sefer uyarı yok. Anladımğım kadarıyla araç geri viteste kalınca bu uyarı çıkıyor. Diğer 2012 cruze kullanıcılarından rica etsem deneyebilirler mi?
araç çalışmıyorken aracı geri vitese takıp sonra kontağı açınca çıkması lazım çıkmıyorsa bende sorun var çıkıyorsa genel olarak olması gereken bir uyarı.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
1996model Ford *** CLX-2006-2008
2006model Honda CBR600F(Racing)-2008-2010
2001model Volkswagen Bora Comfortline-2009-2011
2012model CHEVROLET CRUZE LT+ - 2012-
[img]http://img713.imag
Bul
Alıntı
hayırlı sabahlar arkadaşlar bı soruda yardıma ıhtıyacım var aracımın aracım cruz ls 10 gündür aracımın abs tc ışıkları yanıyor haraket halındeyken dın dın diye ötüp yanıyor stop edıp tekrar calıstırınca sönüyor neden yapar acaba bılen varsa cevaplarsa memnun olurum teşekkürler şimdiden
Bul
Alıntı
merhaba abs sensörü var tekerleklerin orada büyük bir ihtimal onda bir arıza oluşmuştur. yada aracınız lpg varsa ayarlarında bir sıkıntı vardır
Bul
Alıntı
lpg var aracımda şuanda servıse ***** imkanım yok acaba zararı olurmu ilerleyen günlerde yada ne yapmam lazım cevapladıgın icin tşk ler arkadaşım
Bul
Alıntı
çekişden düşme varsa acil göstermeniz lazım çekişten düşme yoksa hemen gitmeniz gerekmez ancak lpg kaynaklı mı abs sensör kaynaklımı onu emin olmak lazım unutmayın o ışıklar yandığında aracın abs sistemi devre dışı kalıyor ve ani fren yapıncada aracın kızklıyor olması lazım
Bul
Alıntı
cekışte proplem yok tekrar calıştırınca sönüyor söndügü zaman tekrar devreye giriyor heralde ama yandıgı zaman gercekten sinir bozuyor ya
Bul
Alıntı
o zaman abs sensörüde olabilir bence çok vakit kaybetmeyin göstermek için
Bul
Alıntı
ıyı geceler arkadaşlar aracımı beş altı saat sonra ilk calıştırmada dın dın dın diye ückere ötüyor daha önce hıc farketmedım ama bu hep böylemi acaba yoksa bı arıza varda onun icin ötüyor bılen arkadaşlar cevaplarsa sevınırım tşk ler
Bul
Alıntı
Evet normal Smile
Bul
Alıntı
Arkadaslar Bişi Sorucam 2010 Model lpgli Bir Cruz aldım Anahtarı takıp Kontağı Çevirdiğimde Motor arıza lambası yanır ama Motor Çalıştıktan 2-3saniye sonra sönüyor bu normalmi ?.bide araçta dik bi yokusu cıkarken araç 20 kmhızla cıkıyor gaza yüklenmsemde araç çekmiyor ..ve arada sırada özellikle aksamları abs lambası ve esp lambası yanıyor (sadece yanıyor yanıp sönmüyor)oda 3-4 dk sonra geçiyor bilenler yardımcı olursa cok seviniim aracı aldım elimde patlamasın Sad( walla cok sevdiğim aractan bir anda soğudum.
Bul
Alıntı
Herkese günaydın.Bende de buna benzer bir sorun var.Kontağı yarım tur çeviriyorum. Tüm ışıklar yanıyor. Daha sonra sadece motor arıza lambası yanık kalıyor, diğerleri sönüyor. Kontağı tam çevirip aracı çalıştırdığımda motor arıza lambası da sönüyor. Motor çalışır vaziyette iken hiç motor arıza ışığı yanmadı.
Burada sormak istediğim. Kontağı yarım tur çevirdiğimde hepsinin yandıktan sonra neden motor arıza lambasının da diğerleri gibi sönmediği, araç çalıştıktan sonra söndüğü. Bu durum yaklaşık 1 aydır falan var. daha önce tüm ışıklarla beraber sönüyodu motoru çalıştırmadan.
Yorumlarınız ve vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Bul
Alıntı