Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cruze - Fren Balataları Sorunları ve Çözümleri
arkadaşlar cruzelerde geri geri giderken fren balatalarından kaynaklanan ses oluyo. çağırcaklar sözde ama hala ses yok çoğu cruzede oluyomuş galiba. bi bilginiz varmı?
Bul
Alıntı
halil kardeş benim araçtada aynı sorun var.ben daha yeni servise gittim olay balatalardan kaynaklanmıyor.balatalara yakın olan destek sacı dedikleri bir parçadan ses geliyor. o parçayı değiştirecekler problemde ortadan kalkacak.bildiklerim bu kadar ben de o parçanın gelmesini bekliyorum.
Bul
Alıntı
bütün cruze\'larda var o diyebilirim. kiminde 1000 km de gelmeye başlıyor. kiminde 10.000
2011 Siyah 3th. wtcc Cruze with Pecochip[Resim: a880678.jpg]
Bul
Alıntı
Ben de hala sözkonusu parçayı bekliyorum. Henüz gelmemiş. Ama denilen o ki yurtdışına siparişi verilmiş.
Bul
Alıntı
benim alamadığım benden de geliyo bu geri vitesteyken hafif dokununca özellikle araba ısındıktan sonra yeni çalıştırdığımda gelmiyor bide benimki otomatik mecburen ayağım frende olmak zorunda yani evin önüne geldiğimde herkes anlıyordur benim geldiğimi gecenin bi saatinde anıyor araba. madem böyle bir parça var baştan niye takmamışlar gerçekten anlamak zor??
E.G.
Bul
Alıntı
benım de gelen ses ile ilgili degısen parcalarım oldu ama ses kesılmedı hala devam etmekte . hali hazırda devam eden chevrolet le davamızda var bu durumuda dava konusuna gizli ayıp olarak eklettik Allah tan kesıf sırasında da ses net olarak geldi.ama sorunla ilgii 2 aydır halen arayan yada soran olmadı
Bul
Alıntı
bütün araclarda bu sorun var arkadaslar servise ***** 0 aracla denedik onda dahi var işallah birgün düzelir bu sıkıntı
Bul
Alıntı
bazı arkadaşlar sorunu çözmüş galiba daha önceki konularda okumuştum gibime geliyor
E.G.
Bul
Alıntı
bende de aynı problem var Sad
[b][purple]( 2011 CRUZE LS A/T DESİGN EDİTİON BEYAZ ) CAM FİLM (SOLAR GARD),NAVİGASYON(CYCLONE),ARKAKAFALIK DA 2 ADET (CYCLONE) LCD,XENON FARLAR,SİNYALLİ AYNALAR,EGZOS KAFASI, ORGINAL IŞIKLI KAPI EŞİKLERİ,BALIK SIRTI ANTEN,BEYAZ PLAKALIK IŞIĞI, TAVAN CAM FİLM KAPLAMA. [b][purple]
Bul
Alıntı
bende ilk 2 ay yoktu son 2 aydır var. su kaçtı falan bişey diye düşünmüştüm. araba 4.000 km oldu yarın servise ***** söyleyecektim ama demekki çözmeyecekler bu sesi...şimdi moralim bozuldu yaa parça mı bekleyeceğiz şimdi??? Sad
Sevgiler,
tuNCMan
Bul
Alıntı
bende cok zun suredir servisten parca gelmesını beklıyorum ama duydum kı gecenlerde beklenen parca gelmiş 50-60 araba kadar halletmişler d.bakır srviste bende sordum gelince haber edilecek dediler ama geldiğinde niye aranmadı dediğimde cevap veremediler
B E Ş İ K T A Ş K
Bul
Alıntı
arkadaşlar müsait bi alanda geri geri biraz hızlanın sonra frene sert bi şekilde basın bunu 2 3 kere yapın sorun çözülür ben 2000 km dir yaşıyom bu sorunu ama bu olayı yapınca sorun bitiyo öyle çok büyük bi alana vgerek yok ben alışveriş merkezinde bile yapabiliyorum yeterli hızlanmayı
Bul
Alıntı

Alıntı:
#53785 evren: bende cok zun suredir servisten parca gelmesını beklıyorum ama duydum kı gecenlerde beklenen parca gelmiş 50-60 araba kadar halletmişler d.bakır srviste bende sordum gelince haber edilecek dediler ama geldiğinde niye aranmadı dediğimde cevap veremediler

3 haftadır ben de parça bekliyorum sonuç yok. korkudan frene basamaz oldum. herkes bakıyor. hiç yakışmıyor canavara.
Bul
Alıntı
Bu güzelim araçlara bu fren sesi cidden hiç yakışmıyor Sad
[b][purple]( 2011 CRUZE LS A/T DESİGN EDİTİON BEYAZ ) CAM FİLM (SOLAR GARD),NAVİGASYON(CYCLONE),ARKAKAFALIK DA 2 ADET (CYCLONE) LCD,XENON FARLAR,SİNYALLİ AYNALAR,EGZOS KAFASI, ORGINAL IŞIKLI KAPI EŞİKLERİ,BALIK SIRTI ANTEN,BEYAZ PLAKALIK IŞIĞI, TAVAN CAM FİLM KAPLAMA. [b][purple]
Bul
Alıntı

Alıntı:
#53800 fuchka: arkadaşlar müsait bi alanda geri geri biraz hızlanın sonra frene sert bi şekilde basın bunu 2 3 kere yapın sorun çözülür ben 2000 km dir yaşıyom bu sorunu ama bu olayı yapınca sorun bitiyo öyle çok büyük bi alana vgerek yok ben alışveriş merkezinde bile yapabiliyorum yeterli hızlanmayı

sürekli mi yapıyorsunuz bunu.bnmki de kış aylarında ses yapıyordu fakat havalar ısınınca kesti.
[Resim: 1zx4hzk.jpg]
Alıntı
bu ses bende gittikçe azalıyor.evimin onu hafif bır yokuş mecburem fren kullandıgımda geri park ederken cıkıyor .ilk zamanlardaki gibi deil ama...
Bul
Alıntı
sonunda beni de cagırdılar servise beklenen parca geldi diye hafta içi ilk işim değiştirmek
B E Ş İ K T A Ş K
Bul
Alıntı
Kaliper ve balata değişiyor Ses kesiliyor. Ama bir süre sonra tekrar başlıyor Sad
Henüz kesin bir çözümü yok ne yazık ki Sad

Tecrübeyle sabittir Smile

Saygılar . . .
Chevrolet Cruze LS 2010 Beyaz
[Resim: 2wf0cwx.jpg][Resim: 2rordzm.jpg]
Bul
Alıntı
evet arkadaşlar nihayet opise istenen parça geldi ve kesin çözüm oldu. ankara opis servisinden asuman hanımdan randevu alarak bu parçayı taktırıp sesden kurtulabilirsiniz

iste parçanın resimlerini yüklüyorum. arka fren değişim damperi.

[Resim: vfiafp.jpg]
[Resim: 4gcux.jpg]
[Resim: 65mjht.jpg]
[Resim: 2wovcc2.jpg]
Bul
Alıntı
Evet dün opiste olmama ragmen kimse bişey demedi özelliklede bi abimiz bilgi vermedi bana neyse hafta içi gider yaptırırım saygılar baki abi Smile
Alıntı
Dün beni de aradılar.Son günlerde aldığım en güzel haberdiSmile
Heyecanla hemen geleyim dedim ama en erken haftaya randevu verdiler.ben de tabii ki soluğu Ufuk Beyin yanında aldım.Sonuç;parçalar hemen takıldı.:yes bizim her zaman yanımızda olan, yardımlarını hiçbir zaman esirgemeyen Ufuk Bey\'e sonsuz teşekkürler..

Parçalar takıldıktan sonra test ettim lıkırtı tıkırtı sesleri yok şimdilik.İnşallah bu kesin çözüm olur.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#54945 serkan_asa: Evet dün opiste olmama ragmen kimse bişey demedi özelliklede bi abimiz bilgi vermedi bana neyse hafta içi gider yaptırırım saygılar baki abi Smile

serkancım 24 saat servisin içindesin benden daha fazla indirimle ürün alıyorsun eğer onu sana demiyorlarsa benim onlara diyeceği bir şey yokBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Bul
Alıntı

Alıntı:
#54972 mt_cruze: Dün beni de aradılar.Son günlerde aldığım en güzel haberdiSmile
Heyecanla hemen geleyim dedim ama en erken haftaya randevu verdiler.ben de tabii ki soluğu Ufuk Beyin yanında aldım.Sonuç;parçalar hemen takıldı.:yes bizim her zaman yanımızda olan, yardımlarını hiçbir zaman esirgemeyen Ufuk Bey\'e sonsuz teşekkürler..

Parçalar takıldıktan sonra test ettim lıkırtı tıkırtı sesleri yok şimdilik.İnşallah bu kesin çözüm olur.

tuğrul nerelerdesin sen dostum görüşemiyoruz. asuman hasnım KULÜP ÜYELERİNİ ttek tek aramayım burdan bek tek arıyordu onun için bende ilgi verdim
Bul
Alıntı
Fotoğraf için teşekkürler Baki eline sağlık,
parçanın montajdan onceki tam resmi olsa daha guzel olacaktı.
Gm muhendislerini tebrik ediyorum guzel bir cozum bulmuşlar.
Sanırım kaliper pimine ilave bir agırlık montelemişler. Sadece gülümsüyorum Confusedatisfied
Anırtıyı gidermek için kafaları bu kadar mı çalışmış?
Ben sadece yeni pim yaparak bu anırtıyı gidermiştim 3 aracta!
Tmm bu parca ile belki anırtı gidecek,
fakat arkadan duyulan kaliper tıkırtılarının artacağını düşünüyorum.
Bul
Alıntı
Dostum; şu üç araçta bulduğun çözüm için 4. araç olmak için bekliyorum Smile ayrıca şu tlf da bana sorduğun şeyi hafta sonu çevre yolunda denedim tşk ediyorum faydasını gördüm Smile saygılarımla
CRUZE 2009 1,6 LS mt +landirenzo+pecochip+wtcc
Bul
Alıntı

Alıntı:
#53737 tuncman: bende ilk 2 ay yoktu son 2 aydır var. su kaçtı falan bişey diye düşünmüştüm. araba 4.000 km oldu yarın servise ***** söyleyecektim ama demekki çözmeyecekler bu sesi...şimdi moralim bozuldu yaa parça mı bekleyeceğiz şimdi??? Sad

önce servise git ve sipariş listesine gir. şikayetçi olmayanları aramayacaklardır. yaptırdığın işlemleri de yasal haklarını aramak için chevrolet kartına işletmeyi unutma.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#54984 daos009:
[red]Alıntı:
#54945 serkan_asa: Evet dün opiste olmama ragmen kimse bişey demedi özelliklede bi abimiz bilgi vermedi bana neyse hafta içi gider yaptırırım saygılar baki abi Smile

serkancım 24 saat servisin içindesin benden daha fazla indirimle ürün alıyorsun eğer onu sana demiyorlarsa benim onlara diyeceği bir şey yokBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
[/red]

Ben servisi felan bilmem ben baki abiyi bilirim abim olarak bana bunu demeliydin abi neyse artık bi ara gönlümü alırsın abi Smile
Alıntı
arkadaşlar bu parçanın değişmesi için servise daha önceden kayıt açtırmış olması gerekiyor. eğer açtırmamış iseneiz lüfen kayıt açtırın
Bul
Alıntı
benim kayıt yok ondan dolayı aramadılar heralde ben söylemiştim ordayken ama özel bi kayıt açılmadı onun için gidip illa bizzat kayıt açtırmak gerekiyor dimi baki abi telefonla olmuyomu?
2010 cruze ls
Bul
Alıntı
bildiğim kadarı ile gidip kayıt açtırmak lazım
Bul
Alıntı