Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cruze - LPG Sistemi Montajı ve Manifolt
#31
Sacit kardeşin ufkumuzda açtığı ışığı takip ederek bende LPG dünyasına dalmaya karar verdim ve 2-3 gündür sürekli bununla kafa yoruyorum. Yetkili servis araçta motor ve şanzıman kısımlarının garanti kapsamı dışında kaldığını söyledi saolsun LPG takılınca. Ben iki marka üzerinde duruyordum Landirezzo ve Romano. Sonra burda adana da işçiliği iyi olan tanıdıkların tavsiye ettiği bir LPG ci buldum. Fakat bu arkadaşta Zavoli bayisi ve onda uzmanlaşmış. Bana aracımda hiç bir problem yaşamayacaığımı ve çok stabilize şekilde aracımı benzinli gibi kullanmaya devam edebileceğimi söylüyor. İlgi alaka ve bilgilendirme kısmı çok iyiydi görüşmede bu yüzden aklım biraz oraya kaydı. Garanti olayı nı kendi üstleniyor ama zavoli türkiye ben garanti vermem diyor. Landirezzo için garanti var +175 mi +200 mü daha veriyorsun garantiye alıyorlar aracı. Şimdi iki arada bir derede kaldım resmen.

Sacit bey in belirttiği romano fazla sorun çıkarmaması neticesi ile güzel bir olay birde sacit bey enjektörlerinin çok iyi olduğunu söyledi buda başka bir artısı. burda görüştüğüm bayide romano takarız diyor ama savoli daha ucuz ve aynı randımanı size sağlarız diyor. Amacım sacit beyin montaj resimlerini ve bilgilendirici yazılarının çıktısını alıp, 1 günde işyerinden izin alıp gidip montajın tüm evresinde araç başında durmakSmile Ustalar kesin kıl olur ama ne yapayım artık.

Marka ne olursa olsun bende artık iyice öğrendimki en önemlisi işi yapacak olan ustaymış. 6 silindirli Jaguar\'a atiker takanı gördüm Pazartesi. Adam 35 bin km dir biniyormuş. LPG için görüşme yapmaya dolaşırken karşılaştık. Ayak üstü sohbet ettik. Bakıma gelmiş adam. Hiç bir sorunu yok diyor. Galiba bende bu şekilde 2 iyi usta buldum gibi artık birine yaptıracağız şansımıza.

Bunların yanında bugün x şirketten görüştüğüm bir yetkili mühendis, bana güzel bir kaç şey söyledi. Haluk Bey aradığınızda chevrolet bayisine veya merkezine şunu söyleyin dedi. Aracıma LPG taktırıyorum ne diyorsunuz. onlar derse garanti bitiyor diye dedi. sizde karşılığında o zaman bana bunların garantisinin bittiğine dair belge verin kaşeli imzalı dedi. Bakın bakalım size o belgeyi verecek bir yiğit bulabilecekmisiniz dedi.

Size haklarınızı bilmeniz için bilgi veriyorum dedi ve devam etti. Türkiyede her ne olursa olsun satılan her şey 2 yıl devlet garantisindeymiş. LPG devlet tarafından desteklenen teşfik edilen ve tamamen yasal olan bir unsur olduğundan aracımız ne olursa olsun taktırmak bizim tüketici olarak hakkımızmış. Eğer üretici bunun aracına uygulanmasını istemiyor ise bunu satarken bize bunu kesinlikle hem sözlü hemde yazılı olarak iletmeli ve bilgilendirmeli imiş.

Mesleğiminde bilgisayar olduğunu duyduğu an bana şöyle de bir örnek verdi. Örnek olarak hard diskiniz var bilgisayarınızda takılı ve arıza yaptı siz gönderdiniz servise servis size dediki siz x marka işlemci kullanıyorsunuz biz o yüzden garanti vermiyoruz. Kabul edermisini aklınıza yatarmı dedi bende ne alaka dedim söke söke garanti vermek zorunda onane benim ne marka işlemci kullandığım dedim ve güldük karşılıklı. İşte aynı şekilde haluk bey dedi. Birşeyin var olmaması için onun satın alan kişiye ibrazı ve rızası şarttır dedi. Eğer size LPG takılmaz bu araca diye yazılı bilgi verildi ise sizde bunu onayladı iseniz doğru birşey diyemezsiniz ama böyle birşey yapmadılar ise o garantiyi e... gibi vermeleri gerekiyor dedi.

Bizim bu general motor\'a atacağımız ortak mesaj metnine ben kendi şahsıma artık bunu bile eklemeyi düşünüyorum göndermeden önce. Saygılar başınızı ağrıttım.
Biliyorsan karşındakine saygından da olsa sessiz kalma, Bilmeyip savunan ve bağıranlara kalmasın meydan.
Bilgi Güçtür, Öğret , Kullan, Uygula...
Araç Kitapçıkları için tıklayınız...
Alıntı
#32
Haluk Bey bence teleflex Gfi markasını da seceneklerinize katın ben dahil kullananlar çok memnun.Kullanılan parçalar bosch ve voleo kendini ıspatlamış. Montajını hepsinden ayırıyo markayı sacit bey\'inde emek verip yaptığı sistem teleflexte olan sistem yani lpg enjoktörleri direk manifolta takılıyor benzin enjektörlerine en yakın noktaya ve kalibrasyon ayarları araç yükteyken yapılıyor farklı devir aralıklarında aracı kullanarak.Ben izmir\'de 2000 TL yaptırdım . Ayrıca garanti konusunda yazış***** oldu teleflex türkiyeden gelen mesaj eğer arızanın lpg kitinden ve montajımızdan kaynaklandığının makina mühendisleri odasında alınacak raporla ıspatlanması durumunda tüm masrafların kendilerine ait olacağı şeklinde mail attılar.Mail saklı halen bende.
2011 cruze ls design edition & HYUNDA i30 CRDİ DİZEL OTOMATİK ELİTE ..
Bul
Alıntı
#33
Anladım burak kardeşim hatırlattığın iyi oldu 500-600 aramam sorun yoksa bana sorun çıkarmayacaksa. Onuda seçeneklerim arasına ekledim.

Garanti konusunu artık bende dert etmiyorum dersem yeridir. Sonuçta her firma buna yakın şeyler söylüyor artık. Burda adana da yaşanan birkaç olayda servis LPg üzerine yıkmaya çalışmış sorunu. Bir kaç kullanıcıda Çukurova Üniversitesi ve Makina mühendisler odasından arızanın nedeni ile ilgili rapor tutturmuşlar ve chevy ile yargı sürecine girmişler. Bunlar duyumlarım. Bu duyumları şunları bildiğim içinde önemsiyorum. Chevy apar topar bayilere kesinlikle LPG takmayın ön ayakta olmayın dediğine göre doğrudur diye düşünüyorum.

Bu işten anlayan birinin (Makine Mühendisi) bana anlatımıda cruze larda LPG sorunu yanma odası ve süpablar ile ilgiliymiş ve bu yüzden takılmasını istemiyorlarmış. LPG bunları ömrünü onların belirlediğinden daha yakına çekiyormuş anladığım kadarı ile. E haliyle firmada çok aracın garantisi bitmeden serviste garanti kapsamında bu parçalarının değişmesini istemiyor galiba.

Sen avrupada LPG konusunda en büyük destekçilerden ol dünyada bunu yapan destekleyen ilklerden ol, sonra bir anda hayır benim aracıma LPG takmayın de. Bir türlü kafam almıyordu bunuda artık anlıyorum yavaş yavaş. Olay prestij meselesi filan değil. Benzinle çalıştığında araçların parça ömürlerinin LPG ile çalıştığında bazı parçalarda daha kısa olacağını gördüler ve hemen garanti biter taktırmayın demeye başladılar. Cruze sübaplarının çoğu bu işi bilenler zaten 60.000 km de biteceğini söylüyor. 3 yıl içerisinde sorun vermesin ondan sonra servisler bayram etsin niyetleri. E tabi servis hiç bakıma ihtiyaç duymayan araba olursa ne yapsın onun servisliğini sorun verecek ki serviste kazancak. Vay kavanoz dipli dünya her şey aynı ya kalıplaşmış.
Biliyorsan karşındakine saygından da olsa sessiz kalma, Bilmeyip savunan ve bağıranlara kalmasın meydan.
Bilgi Güçtür, Öğret , Kullan, Uygula...
Araç Kitapçıkları için tıklayınız...
Alıntı
#34
Gecenlerde zavoli firması ile gorustüm.Cruze a tam uyumlu oldugunu soyledi.Kesinlikle arıza ısıgı yakmaz,performans kaybı da olmaz dedi.Kimse yogurdum eksi demez tabi.Her neyse zavolinin resmi sitesinde biraz arastırma yaptım ve cruze a takılmıs bir montaj resmini paylasmak istedim.http://imageshack.us/a/img198/5899/adsznfjx.jpg Bu resimde yanma odasındaki her iki goze ayrı ayrı gaz veriliyor.Sacit beyin montajında tek giris olarak verilmis yanılmıyorsam.Ben pek anlamam gerci ama zavolinin yaptıgı montajda her iki odaya ayrı ayrı gaz verildiği kesin.Paylasmıs oldugum resimdeki montaj sekli iyi bir montajmı sizce.Gerci markasına gore cok yüksek bir rakam istedi benden ama genede aklımda bulunsun istedim.Fiyat olarak 1800 TL zavoliye cok değilmi ? Ayrıca brc ilede gorustüm.O firmada aracınıza birebir uyum saglayacak dedi.Ayrıca 100 bin km yada 2 yıl garanti verdi.Zaten hangi firmaya sorsam bizim kitimiz sizin aracınıza uyumlu olmaz demiyorki.

http://imageshack.us/a/img198/5899/adsznfjx.jpg
Bul
Alıntı
#35
Onur zavolinin hangi kitini söylediler bilmiyorum ama ben 1350ye normal kitini taktırdım. Sanırım sana akıllı kitin fiyatını söylemişler. Şu ana kadar da hiç arıza ışığı yakmadı herhangi bi problem çıkarmadı Allaha şükür
Bul
Alıntı
#36
Valla hangi kit bilmiyorum ama adam cok övdü.Sizin aracınızdaki montaj ile vermiş oldugum linkteki montaj aynımı ? Yani sizin aracınızın motorunun her gozune ayrı ayrımı gaz gonderiliyor ? yoksa tek gozden mi ?
Bul
Alıntı
#37
Evet senin resimdeki gibi
benim montajda bu şekilde

[img] http://imageshack.us/photo/my-images/855/img276o.jpg [/img]
[img] http://imageshack.us/photo/my-images/715/img279ve.jpg [/img]
Bul
Alıntı
#38
Peki bana neden 1800 tl dedi adam Smile Sanki telefex,prins takıyor.Gerci telefex inde prins inde fiyatını bilmiyorum ayrı mesele ama 2000 Tl yada üzerindedir sanırım.
Bul
Alıntı
#39
benim taktırdığım usta hem prins hem zavoli bayisiydi. prinsin fiyatı 3000e yakın çıkıyordu. zavolininde sizin dediğiniz fiyatlarda akıllı kiti vardı. Onunda normal kitten tek bir farkı vardı. usta anlatmıştı çok önemli olmayan bi farktı ama şimdi hatırlamıyorum
Bul
Alıntı
#40
Çokda önemli olmayan bir farka neden bukadar fiyat farkı isterler anlamam.
Bul
Alıntı
#41
Bildiğim kadarı ile akıllı kitlerde belirli aralıklarla ve yüksek devirlere çıkıldığında otomatik olarak LPG yanında benzin püskürtme işide yapıyor akıllı kitler. Tabi bu ustaların dedikleri, mutlaka daha başka bir farkta vardır bence. Yoksa arada bu kadar fark istemezler. Tabi bir kaç bayisi aynı fiyata yakın fiyatlar veriyor ise.
Biliyorsan karşındakine saygından da olsa sessiz kalma, Bilmeyip savunan ve bağıranlara kalmasın meydan.
Bilgi Güçtür, Öğret , Kullan, Uygula...
Araç Kitapçıkları için tıklayınız...
Alıntı
#42
Evet Haluk abi, senin dediğin gibi birşeyler söylemişti montajı yaptırdığım usta. Ama benim yaptırdığım normal kittede 4bin devirden sonra benzine geçecek şekilde programladı. Başka bi farkı daha olması lazımdı. Yeniden sorup öğrenirim
Bul
Alıntı
#43

Alıntı:
#103170 erkur: Evet Haluk abi, senin dediğin gibi birşeyler söylemişti montajı yaptırdığım usta. Ama benim yaptırdığım normal kittede 4bin devirden sonra benzine geçecek şekilde programladı. Başka bi farkı daha olması lazımdı. Yeniden sorup öğrenirim


Kitiniz 4bin devirden sonra benzine gecmesi iyiymis gercekten.Zaten motora asıl zararı 4 bin devirden sonra veriyoruz.Birde lpg de bu devirlere cıkınca verdiğimiz zarar dahada fazlalasıyor.Ki benzin bile olsa,cok yuksek devirlerde aracı kullanmak siboplara zarar vermezmi ? Örnegin sürekli 160-170 km hızla seyretmek lpg de zarar verirde benzinde vermezmi ? Eger benzindede zarar veriyor ise ben neden aracımı benzinde kullanıyorum ? Amma soru sordum yaw Smile
Bul
Alıntı
#44
Yanma ısıları çok farklı olduğundan benzinde zarar verme olasılığı zamana dayalı olarak daha uzun vadede oluyor, tabiki sürekli o hızlarda ve devirlerde kullanmak benzinde ikende iyi değil. Ama benzin ile yanma sırasında 400 dereceleri gören motor LPG ile 800 derecelere çıktığından LPG de sorun oluşması çok daha muhtemel ve olası oluyor.
Biliyorsan karşındakine saygından da olsa sessiz kalma, Bilmeyip savunan ve bağıranlara kalmasın meydan.
Bilgi Güçtür, Öğret , Kullan, Uygula...
Araç Kitapçıkları için tıklayınız...
Alıntı
#45
Öyleyse bu aracların üreticileri neden 6.5 devirden sonra gaz kesici koymus.Demekki o devirden sonra zarar veriyor olmalıki motora öyle düsünmüşler.Daha dusuk devirlerede koyabilirlerdi.
Bul
Alıntı
#46
Devir demek her zaman o devri çevireceksin anlamına gelmez onur kardeşim. Her araçta olur devrin üst ve alt sınırları. Burda araç üreticisi veya burdaki herhangi biri sana bu devirde gitme demez, öyle bir hakkıda olmaz zaten. Ama burdaki dostluk ve sıcak ortam namına bir faydamız olsun diyerek önerilerde bulunuyoruz. 6500 den sonra kesici olmaz ise zaten bir süre gittikten sonra pistonları kaputun dışında görebilirsin, o yüzden kesici var. O devirlerde sorun olacak aracın bozulacakta değil hani. Ama aracını uzun ömürlü kullanmak istiyorsan her zaman orta halli sürmelisin. Sürekli red line yapan bir aracın ömrü en fazla 70-80 bin km. olur. Ondan sonra tüm aktarma ve motor organları elden geçerse ancak tekrar düzgün bir araca dönüşür, yoksa dökülmeye başlar.

Bunu şunun gibi düşün, günde bir insanın kaldıracağı çalışma zamanı 8-12 saat arasıdır. Sürekli izin yapmadan çalışan bir vücut çok dayanıklı olsan bile ancak 1 ay dayanır. Sonra belin ağrır, elin ağrır vs. vs.

Hayatın her alanında aynı yani kardeşim bu işler. Hiç yüksek devirlere çıkmayacaksın olmaz tabi. İstanbul\'a giderken mesela 170-180 km civarı gittiğimde oldu, 110 km ye sabitlediğimde. Yolun tamamını 5000 devir üzeri gittiğimde aracım bozulmaz tabi, ama kullanım tarzım hep bu olursa seneye bırak sibopları yenilemeyi komple motoru bile yenilemem gerekebilir.

Sonuçta bizim araçların motorları istenildiğinde üst devirlerde gitmek için bize cevap versin diye yüksek devirlere çıkabilir tabi ama, bunu yarış için üretilmiş araç kullanır gibi sürekli yapar isek sonu hüsrandan başka birşey olmaz.
Biliyorsan karşındakine saygından da olsa sessiz kalma, Bilmeyip savunan ve bağıranlara kalmasın meydan.
Bilgi Güçtür, Öğret , Kullan, Uygula...
Araç Kitapçıkları için tıklayınız...
Alıntı
#47
Cevaplar icin tesekkürler Haluk abi.Zaten o devirlere cıkacak benzin ne gezer bizde Smile Valla basmak istiyorum ama benzin 5 TL ye dayandı.Zaten aracımda Lpg olsa bu seferde motora daha fazla zarar verecem diye basmazdım zaten.Sanki aynı kapıya cıkıyor Smile
Bul
Alıntı
#48
Arkadaşlar Chevrolet Cruze LS Plus 1.6 At Aracımda code 79 Yanıyo yağı tam bu ikaz neden yanar kimse anlamadı.

Saygılar

yavuzdener@hotmail.com
Bul
Alıntı
#49
sacit bey bende prins taktırmayı düşünüyorum ne dersiniz tavsiye edermisiniz
[sea]M.YILDIRIM[/sea]
Bul
Alıntı
#50
Hami bey,

sizin aracınızda LPG vardı, 8litre LPG sarfiyatı ise normaldir. Gostergeye bakıp aldanmamak lazım, benzinde full depodan ful depoya , lpg de boş depodan boş depoya km hesabı yapmak daha doğru netice verir.

Murat bey, LPG sistemine 1500tl üzeri para harcamak gereksizdir. 2500tl lik ve 1000tl lik LPG kitlerinin donanım *****ı aynıdır. satış fiyatını marka-menşei-ithalatçı firma belirliyor maalesef.
Bul
Alıntı
#51
arkadaşlar kurban olayım bana yardım edin.
aracım 2011 model 38000km de 1.6 124hp otomatik cruze
aracıma 22000 kmde istanbulda lavato marka lpg takılmış
bu aracı ben yeni aldım aldıgımda motor arıza ışıgı yanıyordu
lpg ayarındandır dediler ayar yaptırırım dedim önemsemedim
ankarada yaşamaktayım, şaşmaz sanayi sitesinde damla otogaz lavatonun türkiye distribitörü oraya en az 5 kere gittim arıza ışıgı ile ilgili sorunumu çözmeleri konusunda ilk başlarda bilgisayara bağlayıp ayar yapıp tamam demelerine rağmen arıza ışığım tekrar yanıyor 30 km gitmeden..
bugün tekrar gittim bu arıza ışığı sönmesi lazım böyle bir iş olurmu dedim..
ya araç lpgden değilde başka birşeyden arıza ışığı yakarsa dedim ozaman nasıl anlayacağız dedim sorunun boyutunu dediğimde sustular birşey diyemediler...
bu sabah arıza ışığığı ***** çözüm bulmaları için gittim ve lpg memelerini bir boy büyüğüyle değiştirdiklerini ve en baştan ayar yaptıklarını söylediler eryamana gidemeden tekrar yandı öğleden sonra tekrar gittim bu sefer manifolttaki lpg girişlerini biraz geri çektiler manifoltun içinde iki odacık oldugunu ve yakın oldugundan dolayı tek odaya lpg gidemeyecegini söylediler,manifoltun lpg girişlerini biraz geri çektiler önceki girişlerinide değişik bir vida ile kapattıklarını söylediler...
bu arıza ışıgına bir çözüm önerisi olan varsa bilgisi olan varsa bana lütfen yardımcı olunuz ne yapmam gerekli bana yardım ediniz..
sürci lisan ettiysem affola hayırlı akşamlar...
Bul
Alıntı
#52
En son işlemden sonra yinede arıza ışığı yandımı?
Bul
Alıntı
#53
Slm arkadaskar sirali otogaz taktiracak arkadaslara sevinecegi haber vermek isterim aracim 2013 cruze sport plus ve 6500 km kadar benzin ile kullandim rodaj nedeniyle ve landiranzo sirali otogazin iki cesidi var bir yagli birde elektronik yalgi emin olun performans kaydi cok az hatta yok denilecek kadar ayrica 45 lt simit var bunun 35 lt si doluyor ve gaz suan 2.50 ve 3.12 arasi degisiyor bn okmeydaninda oturuyorum burada petrol ofiisinde 2.53 tl 1 ll si enirdeye gidrrken 180 ve 200 km arasi bastim 260 km gitti donerken ise 120 140 km arasi hizla geldim aracda 4 kisiyiz ve 385 km yol geldi yakin basinca 0.35 krs efendi gidersem 0.26 krs yakti bn bile sok okdum ve simdi surekli devirli kulla iyorum maximim .33 krs sehir icin gidiyir ve 11.6 100 km gosteriyor bn bunu 8.0 a da dusurmustum hatta iyi gunler
Bul
Alıntı
#54
Slm arkadaskar sirali otogaz taktiracak arkadaslara sevinecegi haber vermek isterim aracim 2013 cruze sport plus ve 6500 km kadar benzin ile kullandim rodaj nedeniyle ve landiranzo sirali otogazin iki cesidi var bir yagli birde elektronik yalgi emin olun performans kaydi cok az hatta yok denilecek kadar ayrica 45 lt simit var bunun 35 lt si doluyor ve gaz suan 2.50 ve 3.12 arasi degisiyor bn okmeydaninda oturuyorum burada petrol ofiisinde 2.53 tl 1 ll si enirdeye gidrrken 180 ve 200 km arasi bastim 260 km gitti donerken ise 120 140 km arasi hizla geldim aracda 4 kisiyiz ve 385 km yol geldi yakin basinca 0.35 krs efendi gidersem 0.26 krs yakti bn bile sok okdum ve simdi surekli devirli kulla iyorum maximim .33 krs sehir icin gidiyir ve 11.6 100 km gosteriyor bn bunu 8.0 a da dusurmustum hatta iyi gunler
Bul
Alıntı
#55
Merhaba nerede taktirdiniz lpg yi acaba ve hangisini tavsiye edersin saygilar
Bul
Alıntı
#56

Alıntı:
#121777 byrm0664: arkadaşlar kurban olayım bana yardım edin.
aracım 2011 model 38000km de 1.6 124hp otomatik cruze
aracıma 22000 kmde istanbulda lavato marka lpg takılmış
bu aracı ben yeni aldım aldıgımda motor arıza ışıgı yanıyordu
lpg ayarındandır dediler ayar yaptırırım dedim önemsemedim
ankarada yaşamaktayım, şaşmaz sanayi sitesinde damla otogaz lavatonun türkiye distribitörü oraya en az 5 kere gittim arıza ışıgı ile ilgili sorunumu çözmeleri konusunda ilk başlarda bilgisayara bağlayıp ayar yapıp tamam demelerine rağmen arıza ışığım tekrar yanıyor 30 km gitmeden..
bugün tekrar gittim bu arıza ışığı sönmesi lazım böyle bir iş olurmu dedim..
ya araç lpgden değilde başka birşeyden arıza ışığı yakarsa dedim ozaman nasıl anlayacağız dedim sorunun boyutunu dediğimde sustular birşey diyemediler...
bu sabah arıza ışığığı ***** çözüm bulmaları için gittim ve lpg memelerini bir boy büyüğüyle değiştirdiklerini ve en baştan ayar yaptıklarını söylediler eryamana gidemeden tekrar yandı öğleden sonra tekrar gittim bu sefer manifolttaki lpg girişlerini biraz geri çektiler manifoltun içinde iki odacık oldugunu ve yakın oldugundan dolayı tek odaya lpg gidemeyecegini söylediler,manifoltun lpg girişlerini biraz geri çektiler önceki girişlerinide değişik bir vida ile kapattıklarını söylediler...
bu arıza ışıgına bir çözüm önerisi olan varsa bilgisi olan varsa bana lütfen yardımcı olunuz ne yapmam gerekli bana yardım ediniz..
sürci lisan ettiysem affola hayırlı akşamlar...


yakıt aldığınız yeri değiştirin birde öyle deneyin
Bul
Alıntı
#57
Landirenzo kit olan araçlar için hangi otogaz firması önerilir ? Markaları test edip iyi randıman aldığınız biryer var mı?
Bul
Alıntı
#58
Benim için çok iyiden iyiye doğru. SHELL-SOIL-OPET
[Resim: nAdl5V.gif]
Bul
Alıntı
#59

Alıntı:
#130259 set@mon: Benim için çok iyiden iyiye doğru. SHELL-SOIL-OPETBenzini de devamlı shell den alıyordum adresimiz yine değişmeyecek sanırım Smile
Bul
Alıntı
#60
Evet. Buralarda Shell çok yaygın değil. Ama Shell aldığım zaman araç hem daha uzun süre gidiyor hem de daha sessizleşiyor gibi hissediyorum. Daha verimli yanma sağlıyor olabilir yakıtı.
[Resim: nAdl5V.gif]
Bul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Cruze Otomatik Vites sorunları daos009 352 123,920 12-10-2020, Saat: 14:36
Son Mesaj: yusufk53
  Cruze - Chevrolet Cruze Sahipleri Listesi ve Yeni Kayıtlar gencay35 1,077 207,226 30-09-2020, Saat: 11:31
Son Mesaj: Ahmetgd38
  2013 MODEL CHEVROLET CRUZE 1.6 SPORT PLUS Jesur 1 79 28-09-2020, Saat: 18:18
Son Mesaj: abluka
  Cruze almayin diyen yetkili servis ustasi? muratogretmen25 2 134 22-09-2020, Saat: 22:50
Son Mesaj: yusufk53
  Cruze stop lambası sorunu Arf19 0 78 08-09-2020, Saat: 19:49
Son Mesaj: Arf19

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi