Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cruze - Konfigürasyon Ayarları ( A.T. ve M.T. için.)
Arkadaşlar son yüklenen yazılımla birlikte araç configrason ayarlarında kapı kilitleri ile ilgili bir ayarı fark ettim bunun işleyişini araçı kullanırken fark etmiştim ama ayarlara bakınca yeni eklendiğini gördüm.

Otamatik Araçlarımızada arabanın içerden kapıları kitleyip D konumuna alıdıktan sonra Vitesi tekrar P konumuna getirince kapı kilitleri otomatik olarak açlılıyor.
Bu İşlemi ayralardan yapıyoruz ve istersek sadece sürücü kapısı veya tüm kapılar açılsın veya hiç açılmasın şeklinde ayarlayabiliyoruz.Kaybettiklerimizi ararken GM yeni eklemeler yapmış ne bilen var ne anlatan.... Garip bulmaca misali kendimiz buluyoruz.Farklı bir ayrıntı yada paylaşmak istediğiniz şeyleri yazarsanız buradan araç ayarları konusunda faydalı olacağına inanıyorum.

Not: Araç Configrayson ayarlarına girmek için ya kontak son konuma alınmalı yada aracı çalıştırmak gereklidir.

Saygılarımla

1- Saat ayarı araca her bindiğinde değişen arkadaşlar Radyo ayarlarında RDS sistemi kapalı konummuna alınınca saat ayarının değişmediğini görecektirler.

2- Otamatik Araçlarımızada arabanın içerden kapıları kitleyip D konumuna alıdıktan sonra Vitesi tekrar P konumuna getirince kapı kilitleri otomatik olarak açlılıyor.Bu İşlemi ayralardan yapıyoruz ve istersek sadece sürücü kapısı veya tüm kapılar açılsın veya hiç açılmasın şeklinde ayarlayabiliyoruz.

3- Yine configrasyon ayarlarında aydınlatma süresi araçtan inip arabayı kitledikten sonra araç içi aydınlatmasının ne kadar süre daha yanık kalmasını ayarlamamaıza yarıyor.

4- Arabanızı her çalıştırdığında ayarladığınız saat ayarını değişik buluyorsanız.Config ayarlarına girin, saat-tarih ayarlarına girin, rds saati\' ni kapat yapın. Sonra saatinizi kendinize göre ayarlayın, sorununuz saatin rds radyo saati ile eşitlenmesine bağlıdır.
Alıntı
güzel bir paylaşım bilgi için teşekkürler. umarım bir gün gm ne yaptığının farkına varır
Bul
Alıntı

Alıntı:
#9932 alcotrass:

Otamatik Araçlarımızada arabanın içerden kapıları kitleyip D konumuna alıdıktan sonra Vitesi tekrar P konumuna getirince kapı kilitleri otomatik olarak açlılıyor.
Bu İşlemi ayralardan yapıyoruz ve istersek sadece sürücü kapısı veya tüm kapılar açılsın veya hiç açılmasın şeklinde ayarlayabiliyoruz.

Dostum bu özellik zaten vardı önceden beri..
Bul
Alıntı
sagol paylasım ıcın
Bul
Alıntı
Arkadaşlar inanın bende yeni gördüm ya sonradan oldu yazılımla yada yeni fark ettim ama dikkatimi yeni çekti.İşte bu yüzden bu ayarlardan yapılabilecekleri bir başlık altında toplayabilirsek gözden kaçıranlar için bir bilgi tabanı oluşur.
Alıntı
config ayarlarında elektrikli kapı kilitleri diye bişey var..ne olduğunu anlamış değilim biri beni aydınlatırsa sevinirim..
Bul
Alıntı

Alıntı:
#10076 mt_cruze: config ayarlarında elektrikli kapı kilitleri diye bişey var..ne olduğunu anlamış değilim biri beni aydınlatırsa sevinirim..

Not: Araç Configrayson ayarlarına girmek için ya kontak son konuma alınmalı yada aracı çalıştırmak gereklidir.

2- Otamatik Araçlarımızada arabanın içerden kapıları kitleyip D konumuna alıdıktan sonra Vitesi tekrar P konumuna getirince kapı kilitleri otomatik olarak açlılıyor.Bu İşlemi ayralardan yapıyoruz ve istersek sadece sürücü kapısı veya tüm kapılar açılsın veya hiç açılmasın şeklinde ayarlayabiliyoruz.
Alıntı

Alıntı:
#10329 okayhan:
[red]Alıntı:
#10309 maktas35:
[red]Alıntı:
#10267 okayhan: [i]
[red]Alıntı:
#10258 cello81: [i]arkadaşlar bugün aracıma 0905084 kodlu yazılımı yüklediler.eğer siz de bu yazılımı yüklettiseniz aracınızda ne gibi değişiklikler oldu

Bu yazılım hakkında servisinizden detaylı bilgiler verildi mi acaba? Nasıl bir uygulama yani? Motorla mı ilgili, kontakla mı ilgili vs.vs.vs.
[/red]

merhaba
celal bey
geçen hafta akü sorunu yaşadım club işlemlerini yaparken 0905084 için uyarı verdi. aracınıza uygulayacağız dediler. teslim ederken biz bunu teslim ederken uyguladık dediler ama 0905084 nedir araştırırken izmir kavuklardan feriz beyin cevaplarından birinde 0905084 ün nakliye moduna ait bir kampanya olduğunu yazmış. servise bir daha uğrayacağım. kafam karıştı.
özgür bey
bende akü sorunu yaşadım ama uyarı vermeden bir gecede kendini sıfırladı. aynı sorunmudur bilmiyorum. servise gittiğimde sorunun aküde olduğu söylediler. aküyü değiştirdiler arkadaşlarınıza ne açıklama yapmışlar öğrenebilirmisiniz ?
sevgiler[/i][/red]

Sizin sorununuz çok farklı, sorununuz akünün kendisinden (daha önce anlattıklarınıza göre)

Bu nakliye sorunu bambaşka. Yolda giderken araç birden gaz yemiyor ve sağa çekiyorsunuz, servisi arıyorsunuz ve servis size kontak anahtarı ile ilgili bir kaç çevirme işlemi uygulattırıyor. İşte bunları önüne geçmek için bu yazılım atılıyor araçlara.[/i][/red]

Arkadaşlar bu konuların config ayarları ile ilgili olmadığı kanaatindeyim burada atılan yazılımlardan ziyade confi ayar yapısı ne işe yaradığı veya yeni yüklememelerle gelen yada iptal olan ayar özelliklerinin kullanılması ile ilgili paylaşımların olması diğer konuların kendi başlıkları altında paylaşıma açılması bilgi kirlenmesi yada karışıklığın önüne geçecektir.Yazılan konuların araç yazılımları ile ilgili bölümden paylaşıma sunulması daha iyi olur.

Saygılarımla....
Alıntı
Araçtan ineceğinizde kontak anahtarını çekiyorsunuz, sonra öylesine sellektör yapıyorsunuz. Ve farlarınız sürekli yanıyor. Araçtan inip kapıları kilitlediğinizde yaklaşık 30 sn sonra farlar sönüyor. Bu özellik genellikle akşamları sokak lambası olmayan yollarda çok işe yarıyor.

Aractan inerken sağ veya sol sinyali açtığımda ve kilitlediğimde hangi tarafı seçtiysem o tarafın park lambalarının yanması. opel ve vw 1 çok Alman\'da olan bu özellik versiondan önce yoktu. şimdi var. neyse en azından bu da 1şeydir.
Alıntı

Alıntı:
#10969 alcotrass: Araçtan ineceğinizde kontak anahtarını çekiyorsunuz, sonra öylesine sellektör yapıyorsunuz. Ve farlarınız sürekli yanıyor. Araçtan inip kapıları kilitlediğinizde yaklaşık 30 sn sonra farlar sönüyor. Bu özellik genellikle akşamları sokak lambası olmayan yollarda çok işe yarıyor.

Aractan inerken sağ veya sol sinyali açtığımda ve kilitlediğimde hangi tarafı seçtiysem o tarafın park lambalarının yanması. opel ve vw 1 çok Alman\'da olan bu özellik versiondan önce yoktu. şimdi var. neyse en azından bu da 1şeydir.

Acaba aracı açarken farların yanması olayını ayarlama şansımız var mı ? o da bu şekilde mi oluyor ?
Cruze LS/LT+ Landirenzo Omegas
Bul
Alıntı
Nasıl bir ayar yapmayı düşünüyorsun? Zaten farlar belli bir miktar ayarlanıyor
Eğer isteresen \"O\" bir hâyâl değildir.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#17333 [b]NCK: Acaba aracı açarken farların yanması olayını ayarlama şansımız var mı ? o da bu şekilde mi oluyor ?[/i]

Evet bu özellik için configden ben de uğraştım ama yok zannedersem. Şöyle ki aracınız karanlık bir yerde uzaktan kumandayla kapıları açınca ön farlar yansın istiyoruz.
Bul
Alıntı
bu özellik sadece plus araçlarada mevcut. plus özellikleri; kapı açılınca otomatik yanan farlar, yağmurda otomatik çalışan slicekler, 6\'lı cd changer, 6 satırlı geniş grafik ekran, otomatik klima ve arkadalardaki hoperlörler plusda stadart olarak geliyor onun için farlar diğerlerinde yanmıyor sadece araçtan kontağı çekip aracı kitledikten sonra bir süre farlak açık olarak kalabiliyor ama kapı aç***** yok
Bul
Alıntı
evet doğru diyorsun bende tam ne demek istediğini anlamamıştım. İşe yarar birşey gibi gözükmüyor ama otomatik yanan farlar çok işe yarıyor
Bul
Alıntı
valla ben plus olmasının kesinlikle işe yarar olduğunu duşunuyorum
Bul
Alıntı
ama ben alırken bayide hemen teslim istediğim renk plus yoktuSad
Bul
Alıntı
ahmet bey olsun sizin renginizde ayrı bir güzel bence. bende nerdeyse ls alacaktım ki geniş ekranı görünce dedim plus olmalı gerçi sonra navi alarak o ekranı 3 katladım ama o zaman mantıklı gelmişti
Bul
Alıntı

Alıntı:
#17419 daos009: ahmet bey olsun sizin renginizde ayrı bir güzel bence. bende nerdeyse ls alacaktım ki geniş ekranı görünce dedim plus olmalı gerçi sonra navi alarak o ekranı 3 katladım ama o zaman mantıklı gelmişti

Navigasyonu kaça aldınız acaba ?
Chevrolet + Pitbull..
Bul
Alıntı
dostum ben çinden getirttim 935 lira ***** oldu bana ama tabi riski göze alman lazım cihaz bozukda gelebilir di. ama burda 1500 tlye veren yerler var
Bul
Alıntı
Saat ile ilgili detayi aktardiginiz icin cok tesekkur ederim. Her arabaya bindigimde saati tekrar ayarlamaktan illet eder duruma gelmistim.

Saygilar,
Bul
Alıntı
bende otomatik far secenegi var.herdaim otomatikte farlar.gunduz hava karanlik olsa dahi farlar kendiliginden aciliyor,kendiliginden kapaniyor.far ayarlari otomatikteyken kapilari actigimda farlar kendiliginden aciliyor.ayni zamanda bunu ayarliyabiliyorsunuzda ayarlardan.baya ayar secenegi var aracta...yavas yavas son cikan araclarda bu sistem olmaya basliyor...
Bul
Alıntı
Bu ayarlar konusunda merak ettiğim bişey var.
Aracım LS Plus öğrenmek istediğim aracı çalıştırdıktan sonra kapıların otomatik olarak kitlenmesi.Böyle bir özellik varmı?
Bul
Alıntı

Alıntı:
#27109 FlaMe: Bu ayarlar konusunda merak ettiğim bişey var.
Aracım LS Plus öğrenmek istediğim aracı çalıştırdıktan sonra kapıların otomatik olarak kitlenmesi.Böyle bir özellik varmı?

Maalesef böyle bir özellik yok. Aslında yazacakları basit bir yazılım ile bunu yapabilir GM.

Benim aklıma şöyle bir şey takılmıştı geçmişte. Menüde \"gecikmeli kapı kilitleme\" diye bir şey var, ben de onu çözmüş değilim.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#27110 okayhan:
[red]Alıntı:

Maalesef böyle bir özellik yok. Aslında yazacakları basit bir yazılım ile bunu yapabilir GM.

Benim aklıma şöyle bir şey takılmıştı geçmişte. Menüde \"gecikmeli kapı kilitleme\" diye bir şey var, ben de onu çözmüş değilim.
[/red]

Menüde bende gördüm onu, dediğim özellik olabilir diye düşünmüştüm fakat bi farklılık hissetmedim.
Bul
Alıntı
Ben çok deneme-yanılma yaptım ama dediğim gibi hala anlamış değilim.

Camları açık bıraktım kilitledim, çıktım arabadan, bekledim, ama tık yok.

Camları kapattım, merkezi kilit yapmadan bekledim dışarda, o da olmadı..
Bul
Alıntı
ben bu özellik yok diye biliyorum güvenlik nedeniyle bu özelliği iptal etmişler denilmişti
Bul
Alıntı
kitapta yazan her özellik yok zaten
Bul
Alıntı

Alıntı:
#27110 okayhan:
[red]Alıntı:

[/red]

kısa süreliğine durup (araç çalışır halde iken dışarı çıkıp) hemen geri döndüğünüzde aracı dışardan açabilmeniz gerekir kapılar ototmatik kilitenirse kapanır kapanmaz içeriye girmeniz mümkün olmaz.. transporter camını kırmak zorunda kalanlar olmuştu bu yüzden...
Bul
Alıntı
aynen sonra da durumumuz başbakan a döner Smile
Bul
Alıntı
arkadaşlar bende aracımın her şeyini çözdü bir şey var anahtardan kapıyı açıyorum arka iç aydınlatma otomatik yanıyor ön yanmıyor önü kendim yakmak zorunda kalıyorum bunun bir ayarı varmı zaten bu şekildemi açık bırakıyorum sönmüyor cevabınızı bekliyorum
Bul
Alıntı