Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cruze Otomatik Sunroof Kapatma Modülü
TÜRKİYEDE 1 İLK. CHEVROLET CRUZE SUNROOF KAPATMA MODÜLÜ. TÜM CHEVROLET KULÜBÜ ÜYELERİNE İFTİHAR İLE SUNULUR...
HERTÜRLÜ KONU VE PAYLAŞIMDA BULUNAN HERKESE TEŞEKKÜRLER. BİLGİ BİZİMDİR KULLANIN Wink PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR...
Montaj biraz aceleye geldi hertürlü soruda elimden geldiğince cevap vereceğim. Önce Otomatik Katlanır Dikiz Aynası diyorduk \"BAŞARDIK\". İçeriden Bagaj Açma Butonu diyorduk \"BAŞARDIK\" Şimdi ise Sunroofumuz kapanır mı diyorduk Onu da \"BAŞARDIK\". Videonun keyfini çıkartın iyi seyirler. Adana Oto Ahmet Ustamızada teşekkürler... Çinli Dostlarımızada Teşekkürler... Bu arada kablo bağlantılarından sonra içeriden test etik modülü O sıcakta Smile Kesinlikle sürekli elektrik alışverişi yok Özellikle buna baktım. Gönül rahatlığı ile kullanabaliriz.
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ydIZ_-yMCtc[/video]

ethembozkurt yapımıdır.

Bu gün aracıma yaptığım 4 cam ve sunroof kaldırma modül bağlantısını  sizlerle paylaşıyorum.

öncelikle modül resimdeki ürün , bir çok yabancı site ve türkçe sitede mevcut. fiyatı yurt dışından alırsanız yaklaşık 40 -50 tl arası türkiye den  alırsanız 100 tl civarı.

[Resim: 7kyyZr.jpg]

ÖNEMLİ !  AŞAĞIDAKİ İŞLEMLERİ YAPMADAN ÖNCE MUTLAKA AKÜ KUTUP BAŞINI SÖKÜN VE ELEKTRİK                                           BAĞLANTISININ KESİLDİĞİNDEN EMİN OLUN.

sunroof bağlantısı için yolcu tarafında bulunan bcm modülüne kablo bağlantısı yapmamız gerekiyor.  bu bağlantı için alt bölümde bulunan kapağı çekerek çıkartıyoruz. ve daha sonra bcm modülündeki pembe renkli soketi söküyoruz.

[Resim: j5Qyv9.png]

pembe soketin 16 numaralı pine bağlı olan yeşil kahve renkli olan kabloya ek yapıyoruz.

[Resim: 2gEEL2.jpg]

daha sonra güzel bir şekilde izole ediyoruz.

[Resim: EYyyGz.jpg]

ve soketi yerine takıyoruz.

[Resim: OqyoEQ.jpg]

ek yaptığımız kabloyu şöför tarafında bulunan obd bağlantı soketine takacağımız sunroof  modülünün  kablo çıkışına bağlıyoruz.

[Resim: yMz0Vy.jpg]

bu kabloyu da izole ediyoruz ve kablo gözükmeyecek bir şekilde  obd soketine modülümüzü bağlıyoruz.

[Resim: rQJO53.jpg]

tüm bu işlemleri yaptıktan sonra aracımızın akü bağlantısını yapıp araca elektriği veriyoruz.  sonra aracı çalıştırın .tüm camları ve sunroofu açın. aracınızın motorunu stop edin ve dışarı çıkın , kapınızı örtün Smile ve kilitleme butonuna 1 defa  basın . artık camlar ve sunroofunuz kapanacaktır.
uygulamayı yapacak arkadaşlara kolay gelsin.
Alıntı
Yalancının Big Grin Big Grin

Dostum, fiyat konusunda istirham ederim ki herşey netleşince yazalım bence :yes

Ayrıca, kulübümüz için durmadan çaba sarfediyorsun, emek harcıyorsun, işini gücünü bırakıp zaman harcıyorsun. Bir teşekkürü sana çok görmememiz lazım diyerek, sana teşekkür ediyorum Smile
Bul
Alıntı
Hepimizden Allah razı olsun, olacak bu tür şeyler... Smile
Bul
Alıntı
metin abi heykel konusunda baya ciddi ciddi düşünmeye başladım haberin olsun bak...Big GrinBig GrinBig Grin
dün bi başlık vardı ben yazamadan kalkmış burdan bazı şeyler yazmak istiyorum...
şimdi metin olsun ,haluk olsun,samet baba olsun bu arkadaşlarımız bizim için ugraşıyor,bizim araçlarımızı daha fazla sevmeemiz daha fazla mutlu olmamız için..
misal ben bu mercedes tarzı farları ilk 2011 yılında ankara reis otoda gördüm,daha bende cruze yok o zaman hastası oldum bayıldım..fiyat sordum 2011 yılında 1.500 tl fiyat çektiler bana...sonra gel zaman git zaman ben cruze aldım biniyorum siteyle tanıştım dostlarım oldu ,arkadaşlarım oldu ve ben aynı stopları metin beyden 750 tl ye aldım..gelelim kar amacı falan filan ben metin beyle o gün tanıştım aldıgım gün ankara buluşmasında cebimde 100 tl para var farları gördüm istiyorum dedim 1 dakka düşünmeden verdi para dedim ne zaman olursa gönder kardeşim sorun yok dedi...baki bey elleriyle montajını yaptı ....
ayrıca halık bey harfi harfine yazmış ebaydan nasıl alış veriş yapılacagını aklına yatan varsa girsin yapsın,ben yapamam beceremem..
şimdi uzun lafın kısası ben burdan bu klübün kurucularına ve bu tür konularda bana ve benim gibi herkese yardım eden kardeşlerime çooookkkk teşekkur ederim..... tabiki bi ürünü buraya getirtmiş onun riskine girmiş heralde para kazanacak...benden yana helal olsun....uzayan kol bizden olsun.....
bunun nersi yanlış veya rahatsız edici ayrıca istemyen almaz olur biter.......
[img][Resim: bf91l.jpg][/img]
Bul
Alıntı
en önemlisi fiyatSmile
tolga beye katılıyorum.
O gerçek AŞK\'tı ama bitmedi, yeni başlıyor..
Bul
Alıntı
bu sunroof kapatmada camlar dahil mi?
Bul
Alıntı
peki o obd2 nerede kusura bakmayın bilmediğim için soruyorum.
Teşekkürler.
Bul
Alıntı
estağfirullah kardeşim olabilir..

[Resim: cache_500_1__i_3852420_YAN.jpg]
Alıntı
kapatması için kablo çekmek gerekmiyormu hani orda tek elektirik kablosu vardı
Alıntı
Metin hocam,

Kimseye cevap vermenin bir anlamı yok...

Karşılıklı tartışmaya girmeninde. Bu konuda Forumda belli bir ağırlığın varken bunu *****ı rica ederim.

Sevgiler.
[Resim: fuaotw.jpg]
Bitti...
Hayatım değil, ömrüm değil, nefes almam değil biten.
Biten bir sondu.
Şimdi,yeni bir başlangıç başlar,
Biten eskide kalır...
Tecrübelerle bu sefer beyaz yerine yıllanmış bir kırmızı başlar...
Alıntı
konuyu karıştırmayın şu cinliden bir cvp gelsin bakalım ne diyecek ne kadara ***** olacak
Bul
Alıntı
Hafta ici hbr verecek dostum ins.olumlu cvo verir. Cindeki cruzelarin baz ayarlari bizumkilerle bir degil. Versiyon farki var azicikk.. Katlanir aynada 1 vidanin yeri degisik oldugu gibi.
Alıntı
Cevap erken geldi beyler.. Oluyormus hafta ici video gonderecegim diyor. Fakat 50parcadan az gondermiyor buradan bilginize olsun. Tam olarak birseyler kesinlesriginde haber verecegim. Ama bilinki oluyormus.. Yine bizim bildigimiz cam acma mkdulleri givi ufak bir mudahele gerekmis onuda ayrica anlatacak foto gonderecek.
Alıntı
Ya ben şu sunroof u boş yere almışım Smile Klimayla dolaşıyorum sürekli. Açıpta kullanmıyorum. Sadece aksesuar. Big Grin
Bul
Alıntı

Alıntı:
#99401 meth01: Cevap erken geldi beyler.. Oluyormus hafta ici video gonderecegim diyor. Fakat 50parcadan az gondermiyor buradan bilginize olsun. Tam olarak birseyler kesinlesriginde haber verecegim. Ama bilinki oluyormus.. Yine bizim bildigimiz cam acma mkdulleri givi ufak bir mudahele gerekmis onuda ayrica anlatacak foto gonderecek.

Sabırsızlıkla bekliyoruz
Bul
Alıntı

Alıntı:
#99401 meth01: Cevap erken geldi beyler.. Oluyormus hafta ici video gonderecegim diyor. Fakat 50parcadan az gondermiyor buradan bilginize olsun. Tam olarak birseyler kesinlesriginde haber verecegim. Ama bilinki oluyormus.. Yine bizim bildigimiz cam acma mkdulleri givi ufak bir mudahele gerekmis onuda ayrica anlatacak foto gonderecek.

fiyatı öğrenince fiyata göre olur dersem sözümden dönmem alırım. fakat önce fiyat şimdiden söz vermeyeyim.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#99403 BarGol: Ya ben şu sunroof u boş yere almışım Smile Klimayla dolaşıyorum sürekli. Açıpta kullanmıyorum. Sadece aksesuar. Big Grin

al bende de o kadar. boşuna para vermişim diyorum.
ama akşamları bindiğimde açıyorum.
Bul
Alıntı
bu ürün cam kapatma açma modülünün yerleştiren bir nevi role gibi olacak oradan k9 ünitesine yada sunroof\'a bir kablo ile hat çekilecek ve o şekilde sunroofu kapatacak aynı bizim bagaj açma swicinde yaptığımız gibi olacak yani direk obd üzerinden kapatmayacak. Sebebi de sunroof aracın canbus ünitesi üzerinden kontrol edilmiyor harici bir aksesuar olduğu için tamamen bağımsız çalışan bir sistem.
Bul
Alıntı
O zaman yatar bu iş.Aracın orasına burasına kablo falan cektirmem ben.Varsın kapanmasın sanroof.Ama modül ile kablo tesisatı falan gerekmeden kapanırsa bende düşünebilirim.
Bul
Alıntı
metinden net cvp gelsin anlarız ama büyük istimal kablo ile tesisat çekilecek sadece modül takmakla olmayacak bence hele şu cinli netleştirsin
Bul
Alıntı
kablo olursa ben olmam.
Bul
Alıntı
Metin im emeklerin için bende teşekkür ederim kardeşim. Sen doğru bildiğin yolda gitmeye devam et. Her emeğin bir karşılığı vardır. Bu hoşuna gitmeyen kendi emeke verir yapar.

Kendi emek vermek isteyenler içinde bunu sır olarak saklamak yerine ayrıntıları ve resimleri ile birlikte ben daha önce paylaştım. İsteyenlere nereden nasıl temin edecekleri ile ilgili detaylı bilgi ebay alışveriş yazarak forumda arama yapsınlar karşılarına çıkar.

Herşeyin mümkün olduğu gerçeğine bir adım daha yaklaştık yineSmile

Sunroof beyinle iletişim yapmıyor ama demekki onunda bulmuşlar çaresini. Gerçi bu servislerin ve araç hakkında bilgi sahibi olduğumuz kaynakların bize olmaz dediği neleri başardık biz. Big Grin Helal olsun bu çinlilere valla.

Durmak yok kankam yola devam et. Big Grin
Biliyorsan karşındakine saygından da olsa sessiz kalma, Bilmeyip savunan ve bağıranlara kalmasın meydan.
Bilgi Güçtür, Öğret , Kullan, Uygula...
Araç Kitapçıkları için tıklayınız...
Alıntı
kablo varsa yokum dememin sebebi söküp takmaktı. çünkü söküp takmaktan çekiniyorum özellikle arabada.

kablo işi uzun olmayacaksa dediğiniz gibi kısaysa problem yok. ama dediğim gibi çekiniyorum bi yerleri sökmekten.(döşeme falan)
onun için söyledim. oradaki kabloda problem yoksa (yani uğraştırmayacaksa) tek sorun fiyatı kaldı. oda en aşağı 90-100 ü bulur. neyse fiyatı bi öğrenelim gerisi basit...
Bul
Alıntı
http://www.bitenekadar.com/pratik-kablo-...irsat-urun bir kutu bundan sipariş edin işi çok kolaylaştırıyor... sonrası basit zaten buradan anlaacağım. yarın ürün elimde bi mani olmazsa...
Alıntı
Arkadaslar liste yapalim. Ona gore siparis verelim ben gerekli islemleri halleder herkesin adresine gonderirim klup farkiyla ;-) aksi halde numune urun geldiginde isin ustunde fazla durmam.. Urun yeni degil sadece duyulmamis Undecided
Alıntı
Valla arkadaşlar ben bu cihaza sahip olmak isterim . Her akşam eve çıktıktan sonra balkona çıkıp oturuğumda sunroof un açık olduğunu görüp aşağı inmekten artık gına geldi Smile Benim ismimi yazabilirsiniz alacakların arasına.
2011 Cruze LS PLUS SR(Beyaz) + Landi Renzo LPG + PecoChip
Bul
Alıntı
Onur bey dediğimiz gibi ben satışını yapmayacağım listeden sonra toplu sipariş verip getirteceğim ülkemize, sonra listedeki arkadaşlarımıza dağıtımını yapacağım... Numune ürün geldi montajını yapıp paylaşacağım sizlerle.
[Resim: bl4xp.jpg]
[Resim: bl4yx.jpg]

Sunroof Kapatma Modülü:
1-Bysal
Alıntı
TÜRKİYEDE 1 İLK. CHEVROLET CRUZE SUNROOF KAPATMA MODÜLÜ. TÜM CHEVROLET KULÜBÜ ÜYELERİNE İFTİHAR İLE SUNULUR...
HERTÜRLÜ KONU VE PAYLAŞIMDA BULUNAN HERKESE TEŞEKKÜRLER. BİLGİ BİZİMDİR KULLANIN Wink PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR...
Montaj biraz aceleye geldi hertürlü soruda elimden geldiğince cevap vereceğim. Önce Otomatik Katlanır Dikiz Aynası diyorduk \"BAŞARDIK\". İçeriden Bagaj Açma Butonu diyorduk \"BAŞARDIK\" Şimdi ise Sunroofumuz kapanır mı diyorduk Onu da \"BAŞARDIK\". Videonun keyfini çıkartın iyi seyirler. Adana Oto Ahmet Ustamızada teşekkürler... Çinli Dostlarımızada Teşekkürler... Bu arada kablo bağlantılarından sonra içeriden test etik modülü O sıcakta Smile Kesinlikle sürekli elektrik alışverişi yok Özellikle buna baktım. Gönül rahatlığı ile kullanabaliriz.
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ydIZ_-yMCtc[/video]
[Resim: bmvwu.jpg]
Alıntı
Metin emeğine sağlık. konu tarafımdan sabit yapılmıştır. almak isteyen arkdaşlar burada isim listesini oluştursun. burada dikkat etmeniz gereken şey mödül ile birlikte k9 kontrol ünitesine müdahale edilmesi gerektiği bunun bilincinde olarak listeye isim yazın lütfen
Bul
Alıntı
Kardeşim ellerin dert görmesin. Helal...
Biliyorsan karşındakine saygından da olsa sessiz kalma, Bilmeyip savunan ve bağıranlara kalmasın meydan.
Bilgi Güçtür, Öğret , Kullan, Uygula...
Araç Kitapçıkları için tıklayınız...
Alıntı