Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cruze merkezi kilit sorunu
Aracım bu 3 defa hem uzaktan kumanda ile hemde içerdeki merkezi kilitten kapılar kilitlenmiyor. Uzaktan kumanda çalışıyor alarmı devreye sokup devreden alıyor ancak merkez kiliti çalıştırmıyor. Aküden kutup başlıklarını söktüm taktım 1 kere kapatıp açtı tekrar arızalandı. Belli bir süre bekliyorum bu 5-6 saat bir seferde 1 gün sonra gibi bir süre sonra kendiliğinden düzeliyor. Sonra 10 gün felan aradan geçiyor tekrar arızalanıyor. Bulunduğum şehirde yetkili servis yok bana yardımcı olur musunuz?
Bul
Alıntı
murat bey muhtemelen soketlerde yada merkezi kilit bağlantılarının olduğu kablolarda bir temassızlık var ve bu sorunu ancak servis çözer yada programsal bir sorun olabilir
Bul
Alıntı
baki bey verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim. Acaba aracım 2009 model yeni yazılım yüklenmesi gerekir diyenler var. Çünkü bazen kontakı açtığımda ön konsoldaki gösterge ışıkları sönüyor. Teybi açıp kapattığımda tekrar yanıyor. Buda aracımda normal olmayan ve beni rahatsız bir diğer durum. Acaba buda merkezi kilitle ilgili bir konu olmasada bu durum yazılım ile ilgili olabilir mi? Aracıma sizce yazılım güncellemesi yapmam gerekiyor mu?
Bul
Alıntı
Murat bey ,
konsoldaki kapı açma düğmesini basılı tuttuğunuzda bagaj kapağı açılıyorsa yazılımınız eskidir , açılmıyorsa günceldir.
Güncel olan yazılımı servisin tekrar güncelleyebileceğini sanmıyorum . Belki beyni resetleyi tekrar güncellemek gerekir tekrar yüklemek için. Aynı yazılımı yüklemenin şikayetinizi gidereceğini düşünmüyorum ancak bu sadece benim görüşüm...
Bul
Alıntı
aynı sorun bendede vardı.hatta aracı nezaman yıkarsam kumanda ve göğüsteki kilitleme düğmesi çalışmıyordu.sol ön kapı içi merkezi kilit tesisatın kablolarında sorun çıktı.kabloları değiştirince düzeldi.
Bul
Alıntı
BCM gövde kontrol modülünün arızalanması da bunu yapabiliyor.. kısa farlar yanmıyor bazen sinyalde hata kodu çıkıp geçiyor vs. Elektronik sorunlarda bcm modülü arızası da olabilir.. pahalı bir modül ama tamiri mevcut..
Bul
Alıntı