Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cruze sedan 1.4 ltz yeni aldim aranızdayım.
Arkadaşlar geçen haftasonu 2013 model cruze sedan 1.4 ltz + sunroof aracímı teslim aldım. İlk yakıt verilerimi paylasiyorum. Uzun yol 100-110 sabit süratle 6.3 lt / 100 km. Yani 315 bin eski türk lirasi.
Bul
Alıntı
Kulübümüze hoşgeldiniz Harun Bey. Smile
\"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır... Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve bilimin gelişimini inkâr etmek olur...\"  Mustafa Kemal ATATÜRK
Bul
Alıntı
Aracınız hayırlı olsun Harun bey

Bence Cruze\'un en ideal motor/donanım seviyesindeki modelini almışsınız.

Aracınızı kaça aldınız? (Metalik renk var mıdır?)
Bul
Alıntı
hayırlı olsun güle güle kullanın Harum Bey .
Kaça ***** ?
Bul
Alıntı
Hayirli olsun, bende 1.4 ltz at sr sedan aldim ama haaaaalen teslim etmediler, 31/12/2013 te faturası kesilen araçların asbis sistemine kayit olmalari icin Ankaradan bilmem ne işlemleri yapilacakmiş, ancak bir türlü yapilamiyormuş, aracim Chevrolet Gerçek Balmumcu da yatiyor, ben Sakaryada evimde yatamiyorum bu durumda, Deliricem,

Ancak Yakit Veriniz bence gayet hoş muş, daha yeni aracin bu veride bir tüketim yapması cok cok güzel, sizin araç açıldıgında 4 litreleri görürya Smile Bak şimdi daha cok heyecanlandim ki
Some Says, Some Makes !
Alıntı
Teşekkür ederim arkadaşlar. aracım beyaz renk. istanbul gedizler bayiinden aldım. 43 bine bitti.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#120917 Ozzytr: Hayirli olsun, bende 1.4 ltz at sr sedan aldim ama haaaaalen teslim etmediler, 31/12/2013 te faturası kesilen araçların asbis sistemine kayit olmalari icin Ankaradan bilmem ne işlemleri yapilacakmiş, ancak bir türlü yapilamiyormuş, aracim Chevrolet Gerçek Balmumcu da yatiyor, ben Sakaryada evimde yatamiyorum bu durumda, Deliricem,

Ancak Yakit Veriniz bence gayet hoş muş, daha yeni aracin bu veride bir tüketim yapması cok cok güzel, sizin araç açıldıgında 4 litreleri görürya Smile Bak şimdi daha cok heyecanlandim ki

size de hayırlı lsun. Allah arabana kavuştursun arkadaşım. beklemek zor iş. bende biraz beklediğim için biliyorum. yakıt verileri inşallah dediğin düzeylere iner. o zaman tadından yenmez bu araba...Smile
Bul
Alıntı
Harun bey, Cruze Sedan 1.4 ile ilgili tespitlerinizi ve daha önce kullandığınız başka araçlarla farklarını paylaşabilirseniz çok güzel olur...
Bul
Alıntı
Arkadaşlar şimdilik görebildiğim bazi eksikleri yaziyorum. Var olduğunu zannettigim yokuş kalkış desteği yok. Katlanır aynalar var ama kumandadan kontrolü yok. Orta kolçak öne doğru yeterince uzanmiyor ve uzattığınızda sabitleme yapılmıyor. Kolunuzun etkisi ile geri kayıyor.
Bul
Alıntı
arabanın çekişi,hızlanması ve amörtisörlerle ilgili bilgileride yazabilirseniz iyi olur.Mesela gaz pedalına basıpta tepkiyi geç aldığınız bir durum oldumu? vb mekanik konularla ilgili izlenimler.
cruze experienced unutterable
Bul
Alıntı

Alıntı:
#120951 skyrock: arabanın çekişi,hızlanması ve amörtisörlerle ilgili bilgileride yazabilirseniz iyi olur.Mesela gaz pedalına basıpta tepkiyi geç aldığınız bir durum oldumu? vb mekanik konularla ilgili izlenimler.

Hocam daha çok acemisiyim arabanın ama kendimce yorumlamam gerekirse performansı beklentilerini karşılıyor. Koltuğa yapıştırmasa da istikrarlı bir şekilde hızlanıyor. Uzun yolda 6. viteste 2000 devirde 100 km hızla gidiyor ve istediğiniz yokuşu 6. Vitesten düşmenize gerek kalmadan tirmaniyor. Süspansiyon sert değil. Rahatsız etmiyor. Lastik sesi makul seviyede fakat rüzgar sesi daha düşük olabilirdi. Taşlı yollarda arka tekerlek davlumbazlardan çok ses alıyor. Umarim faydalı olmuşumdur.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#120942 hrngndz: Arkadaşlar şimdilik görebildiğim bazi eksikleri yaziyorum. Var olduğunu zannettigim yokuş kalkış desteği yok. Katlanır aynalar var ama kumandadan kontrolü yok. Orta kolçak öne doğru yeterince uzanmiyor ve uzattığınızda sabitleme yapılmıyor. Kolunuzun etkisi ile geri kayıyor.

Arcaını hayırlı olsun güle güle kullanın. yokuş kalkış desteği sadece aveo nun manuel olanında var onun haricindeki modellerinde yok. katlanır ayna basit bir modül ile anahtardan kapatıldığında kapanması sağlanabilir ancak iyi bir elektirik ustasının yapması lazım. orta kolçak zaten kronik sorun küçük ve geriye kayıyor basit çözümleri var formda biraz arama yaparsanız resimli videolu paylaşımları var.
Bul
Alıntı
harun bey bilgi paylaşımı için teşekkürler.sizin adınıza sevindim .kazasız kullanmanız dileklerimle.keşke 1,4 motor seçenekleri daha önce piyasada olsaydı.
cruze experienced unutterable
Bul
Alıntı

Alıntı:
#120959 daos009:
[red]Alıntı:
#120942 hrngndz: Arkadaşlar şimdilik görebildiğim bazi eksikleri yaziyorum. Var olduğunu zannettigim yokuş kalkış desteği yok. Katlanır aynalar var ama kumandadan kontrolü yok. Orta kolçak öne doğru yeterince uzanmiyor ve uzattığınızda sabitleme yapılmıyor. Kolunuzun etkisi ile geri kayıyor.

Arcaını hayırlı olsun güle güle kullanın. yokuş kalkış desteği sadece aveo nun manuel olanında var onun haricindeki modellerinde yok. katlanır ayna basit bir modül ile anahtardan kapatıldığında kapanması sağlanabilir ancak iyi bir elektirik ustasının yapması lazım. orta kolçak zaten kronik sorun küçük ve geriye kayıyor basit çözümleri var formda biraz arama yaparsanız resimli videolu paylaşımları var.
[/red]

Teşekkür ederim verdiginiz bilgiler için.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#120962 skyrock: harun bey bilgi paylaşımı için teşekkürler.sizin adınıza sevindim .kazasız kullanmanız dileklerimle.keşke 1,4 motor seçenekleri daha önce piyasada olsaydı.

Haklısıniz cruze da 1.4 turbo benzinli motor çok geç kaldi. Bu motor ve 1.6 dizel motoru da olsaydı en az iki kat daha satardı.
Bul
Alıntı
yakıt konusunda nasıl kısa bir deneyim paylaştınız ama benimde aklımda var bu araba yakıtı tek soru işareti şehiriçi tüketim?
Bul
Alıntı

Alıntı:
#120966 RODOPSİN23: yakıt konusunda nasıl kısa bir deneyim paylaştınız ama benimde aklımda var bu araba yakıtı tek soru işareti şehiriçi tüketim?

Şehir içi tüketimi konusunda daha fazla zamana ihtiyacım var. ***** Yol bilgisayarı sağlıklı sonuç vermeyebiliyor.
Bul
Alıntı
bu fiyata bu özellikte bu motoru kimse vermez güle güle kullanın
Bul
Alıntı

Alıntı:
#120983 RODOPSİN23: bu fiyata bu özellikte bu motoru kimse vermez güle güle kullanın

Teşekkür ederim.
Bul
Alıntı
hayırlı olsun harun bey güle güle kullanın fiyatına göre alınabilecek en iyi aracı aldınız emin olun..
Bul
Alıntı

Alıntı:
#120986 groovy: hayırlı olsun harun bey güle güle kullanın fiyatına göre alınabilecek en iyi aracı aldınız emin olun..

Teşekkür ederim.
Bul
Alıntı
Arkadaşlar yakın zamanda arkadaşın leon 1.4 tsi (125 hp) ile bir deneme yapıcaz. Video eklemeyi düşünüyorum. Performans konusunda fikir isteyen arkadaşlara da yardımcı olur diye düşünüyorum.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#120996 hrngndz: Arkadaşlar yakın zamanda arkadaşın leon 1.4 tsi (125 hp) ile bir deneme yapıcaz. Video eklemeyi düşünüyorum. Performans konusunda fikir isteyen arkadaşlara da yardımcı olur diye düşünüyorum.

Bu 125 hp\'lik Leon eski kasa sanırım, çünkü yeni kasası 140 hp.. Yeni motoru 250 nm torka ve 8,2 saniyede 0-100 hızlanma süresi var, ve bu model 1.156 kg... Bizim Cruze\'ların 1.4\'ünün bu versiyonu geçebileceğini sanmıyorum...
Bul
Alıntı

Alıntı:
#120999 netaylan:
[red]Alıntı:
#120996 hrngndz: Arkadaşlar yakın zamanda arkadaşın leon 1.4 tsi (125 hp) ile bir deneme yapıcaz. Video eklemeyi düşünüyorum. Performans konusunda fikir isteyen arkadaşlara da yardımcı olur diye düşünüyorum.

Bu 125 hp\'lik Leon eski kasa sanırım, çünkü yeni kasası 140 hp.. Yeni motoru 250 nm torka ve 8,2 saniyede 0-100 hızlanma süresi var, ve bu model 1.156 kg... Bizim Cruze\'ların 1.4\'ünün bu versiyonu geçebileceğini sanmıyorum...
[/red]

Evet 2012 fr
Bul
Alıntı