Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cruze Ayna Beyazlaşmasından Kurtulmak - Videolu
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=INnc5rM7TzI[/video]
Cool
Bul
Alıntı

Alıntı:
#121345 lucas: [video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=INnc5rM7TzI[/video]

tşklr , emeğinize sağlık...
Bul
Alıntı
elinize sağlık başlık sabit yapılmıştır.
Bul
Alıntı
Tarık bey emeğinize sağlık..
Acaba uygulamanızın üzerinden ne kadar geçti, tekrar beyazlamaya başladı mı?
Bul
Alıntı

Alıntı:
#121359 dreem_38: Tarık bey emeğinize sağlık..
Acaba uygulamanızın üzerinden ne kadar geçti, tekrar beyazlamaya başladı mı?

dün boş vaktim vardı uyguladım. Şuan simsiyah yani hiç bir iz leke yok, tekrar beyazlaşırmı bilgim yok göreceğiz. Beyazlaşırsada tekrar uygularım yani boyatmak yerine bence daha basit bir çözüm beş dakikanızı almaz uygulamak. Boyatınca da sonuçta tekrar beyazlaşıyor.
Cool
Bul
Alıntı
Teşekkürler...
Bul
Alıntı
Emeğiniz için teşekkürler, güzel ve pratik bir çözüm sunmuşsunuz...

Demek ki araçların bagajında verilen ilk yardım çantalarına bir de Çiğdem Kireç Çözücü koymaları lazımmış Smile
Bul
Alıntı

Alıntı:
#121362 netaylan: Emeğiniz için teşekkürler, güzel ve pratik bir çözüm sunmuşsunuz...

Demek ki araçların bagajında verilen ilk yardım çantalarına bir de Çiğdem Kireç Çözücü koymaları lazımmış Smile

Onuda mahalle bakkalından alın diye koymamışlar Big Grin
Cool
Bul
Alıntı
Ben aynalardaki beyazlığa karşı siyah kısımları cilasız ayakkabı boyasıyla boyadım. Üzerinden aylar geçmesine ve defalarca araba yıkanmasına karşın ne tekrar beyazlama oldu, ne de boya çıktı. Üstelik yakından bile bakıldığında boya olduğu anlaşılmıyor.
Bul
Alıntı
bende aynı problemle karşılaşmıştım.arabam garantide olduğu için servise ***** boyadılar.yaklaşık 6 ay oldu sorun yok.
cruze experienced unutterable
Bul
Alıntı
Bu kireç olayı araç kaç yaşında iken meydana geliyor.Benim aracım 2.yaşına girdi ve herhangi bir beyazlık yok.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#121389 inal_onur: Bu kireç olayı araç kaç yaşında iken meydana geliyor.Benim aracım 2.yaşına girdi ve herhangi bir beyazlık yok.

Şans, 2 aylık araçta bile olabilir. Aracınızı neyle yıkıyorsunuz ona bağlı daha çok. Şebeke suyu, kuyu suyu vs. vs. ondan kaynaklanıyor.
Cool
Bul
Alıntı
Aracı şebeke suyu ile yıkarım hep.Kesinlikle yıkamacıya verip de yıkatmam.Yıkamacılar aracları genelde kuyu suyu ile yıkıyolar.Kireçleme olan arac sahipleri aracını ya yıkamacılara veriyor yada kuyu suyu ile kendileri yıkıyor.Dogrumu tahmin ettim acaba.
Bul
Alıntı
Kendi adıma konuşursam doğru tahmin ettiniz Onur Bey Smile
Bul
Alıntı
Aynen, orası sudan dolayı kireçleniyor. Yıkamacı kuyu suyuyla yıkardı hep ondan beyazlaştı sanırım benimki, bundan sonra carrefour alt otoparkındaki yıkamacıya ***** şebeke suyuyla yıkıyor Ankara\'da, sıkıntı çıkmadı daha.
Cool
Bul
Alıntı
benim araçtada beyazlaşma vardı.denedim bende bugün.büyük bölümü çıktı diyebilirim.Tarık arkadaşımıza teşekkürler bu faydalı bilgisi için.
Alıntı
helal olsun keşke daha önce keşfedebilseydik. ben boyatmak zorunda kaldım.
Bul
Alıntı
Söz konusu parça, talebim üzerine 21 Aralık 2013\'teki periyodik bakımda, Eskişehir Alpata Bayii tarafından \"garanti kapsamında\" değiştirildi.Bilgilerinize...
Tanrı TÜRK'ü korusun!
Bul
Alıntı
Bu parçanın degişimi için ankara opis ile görüştüm ve parça degişimi yada garanti kapsamında boya yapamayacaklarını belirtmişlerdir neyseki tarık arkadasımız sağolsun kireç sökücü ile parçayı eski günlerine kavusturmuştur tekrardan tesekkürler
Bul
Alıntı
burdan duydum, denemekte fayda olduğunu düşündüm, kiraç sökücüyü uyguladım ama daha önceki bu bölümde arkadaşların bahsettiği gibi bir sonuçla karşılaşmadım, kiraç sökücü , plastikle tepkimeye girdi, bi nevi silikon sökücü kimyasalların silikona yaptığına benzer, plastiği yumuşattı hatta öyleki plastiğe sürdüğüm bezin üzerine plastik parçaları bıraktı, plastiğin kendi yüzeyü prüzlüydü nerdeyse pürüzün tamamını aldı. sonuç amaca ulaşamadım, beyazlığın kireç olmadığını düşünüyorum. başladığımda plastik beyazdı, şimdi yarısı pütürlü yarısı düzyüzeye ulaşmış özürlü bir dikiz aynasına sahibim. Bilgi paylaşımı güzel ancak, her bilginin paylaşımının güzel olmayacağı kanaati bende oluştu. Bende bu bilgiyi paylaşıyorum.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#121927 pishkin: burdan duydum, denemekte fayda olduğunu düşündüm, kiraç sökücüyü uyguladım ama daha önceki bu bölümde arkadaşların bahsettiği gibi bir sonuçla karşılaşmadım, kiraç sökücü , plastikle tepkimeye girdi, bi nevi silikon sökücü kimyasalların silikona yaptığına benzer, plastiği yumuşattı hatta öyleki plastiğe sürdüğüm bezin üzerine plastik parçaları bıraktı, plastiğin kendi yüzeyü prüzlüydü nerdeyse pürüzün tamamını aldı. sonuç amaca ulaşamadım, beyazlığın kireç olmadığını düşünüyorum. başladığımda plastik beyazdı, şimdi yarısı pütürlü yarısı düzyüzeye ulaşmış özürlü bir dikiz aynasına sahibim. Bilgi paylaşımı güzel ancak, her bilginin paylaşımının güzel olmayacağı kanaati bende oluştu. Bende bu bilgiyi paylaşıyorum.

Kireç sökücüyü nasıl uyguladınız bilmiyorum ama az bir miktarda yayarak beze döküp öyle silinmesi gerekiyor, kullandığınız kireç çözücü çok daha yüksek asitli olabilir veya. Şebeke suyuyla yıkanan hiç bir araçta yok ya da ben duymadım bu beyazlaşmayı, kendi aracımızı tekrar kontrol edeceğim bu dediğiniz pütür olayı üzerine. Aynanızın beyazlaşan plastik kısmını servise ısrar ederseniz garantiden değiştirmeniz mümkün. Ben videodaki kireç çözücüyü kullandım ve yorumlara bakılırsa uygulayanlardan memnun kalmayan yok, kullandığınız kireç çözücünün markası nedir ve mümkünse fotoğraf/video ile desteklerseniz nasıl kullanılacağını daha detaylıca anlatırım.
Cool
Bul
Alıntı
Aynı Sorun Bizdede Vardı İki Aynanın Kolunuda Değiştirdiler Hiç Böyle Bişey Düşünmemiştim Big Grin
Bul
Alıntı
Yukarıda da yazdığım gibi, ben cilasız ayakkabı boyası ile aylar önce boyadım. Şimdiye kadar ne boya çıktı, ne de boyandığı anlaşılıyor. Bence hiç uğraşmayın, boyayın gitsin...
Bul
Alıntı
Bende aynı problemle servise gitim değişim için drettim ama değişim yapmadılar boyayıp göndrdiler 6 7 ay sonrasında tekrar boyay atmaya başladı artık servise bu günlerde gitcem tekrar göstericem değişim için birazdaha dreteceğim sonucu paylaşırım burada.
Bul
Alıntı
arabam; garantı kapsamında olduğundan; arkas\'ta yeniden boyattım..herhangi bir sıkıntı olmadı ondan sonra...bu kadar zahmete bile gerek yok( garantisi olanlar için)
2011 Ls Dezign edition
Bul
Alıntı
şu ayakkabı boyasını bende denyecem bakalım çözüm oluyor mu Big Grin
Bul
Alıntı
Bende başka marka ile denemiştim sonuç alamadım.Hatta daha da beyaz oldu diyebilirim birde çiğdem olanı mı denesek ne yapsak
Bul
Alıntı
Yok o kireç felan değil bende denedim kireç sökücü ile ama nafile ya ayakkabı boyası kullanıcam bende yada kaplama oluyorsa kaplama yaptırıcam bi çözümde plasti dip boya olabilir bir kutu sprey fazla fazla yeter
Bul
Alıntı
Neyaparsanız yapın herşey nafile 3. kez boyattıgım halde tekrar beyazladı servis şikayet çoğalınca garantiden degişimi kaldırmış bazı servisler degişi bazıları degiştirmiyor teek bildigim GM 2013 modellerde aynı plastiği degiştirmiş beyazlama ortadan kalkmış servisten sölediler
Bul
Alıntı
merhaba ,
bende hafta sonu biraz uğraştım ve bu resimdeki şekilde karbon folyo kapladım bakalım ne kadar gidecek

[Resim: 2uejokg.jpg]
Bul
Alıntı