Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Küçük kaza (ÇÖZÜLDÜ)
Merhabalar bugün çok üzüldüğüm bir kaza geldi başıma aracımı park ederken ön tampon\'u kaldırıma vurdum normalde tampon tam denk gelirdi bu sefer sürttü geri çıkarkende takıldı sağ ön tarafında tırnakları kırıldı ve gördüğüm kadarıyla alt tarafında siyak plastik parçada kırılmış ve sis farının hemen altında 15 cm kadar bi yırtık oldu moralim alt üst oldu kaskomda yok acaba bunu servistemi yaptırsam başka bir yerdemi karar veremedim ve tahmini nekadar masrafım gider yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.
Bul
Alıntı
Öncelikle geçmiş olsun. Önceki aradımda park demirlerine vurmuştum ve tamponun altındaki Demir tamponu yırtmıştı 15-20 cm kadar yırtıldı sanayiye ***** oraya ısıtıcı ile ince tel monte ettiler ondan sonra plastik parça eritip kapattılar üstüne ince boya filan derken 40 tl gibi bir rakam verdim. Servise ***** tamponun değişmesini söylemişti ama 40 tl ye orjinal gibi halletmiştim. Eğer tampon tutmuyorsa dişler vs kırıksa ve serviste tampon pahalıdır büyük ihtimal. Çıkma tampon alıp boyatıp kullanmakta fayda var.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#122367 GökhanK: Öncelikle geçmiş olsun. Önceki aradımda park demirlerine vurmuştum ve tamponun altındaki Demir tamponu yırtmıştı 15-20 cm kadar yırtıldı sanayiye ***** oraya ısıtıcı ile ince tel monte ettiler ondan sonra plastik parça eritip kapattılar üstüne ince boya filan derken 40 tl gibi bir rakam verdim. Servise ***** tamponun değişmesini söylemişti ama 40 tl ye orjinal gibi halletmiştim. Eğer tampon tutmuyorsa dişler vs kırıksa ve serviste tampon pahalıdır büyük ihtimal. Çıkma tampon alıp boyatıp kullanmakta fayda var.

teşekkür ederim sizinki kadar küçük bir hasar değil ya benimki tampon yerinde sarkma falan yok ama saladığın zaman bariz belli kenarında ön lastiğin önünde açık var ve elle çekince eyrılıyo tırnaklar gitmiş ve altaki parça kırıkları görünüyor aracın orjinaliğinide bozmak istemiyorum çıkma parça ile of varya allah kimsenin başına vermesin ya sanki benim canım acıdıya okadar kasko yaptırıp kasko ilemi yapsam diye düşünüyorum bir yandan.
Bul
Alıntı
Ben ön tampon fiyatını sorduğumda 750 tl sadece tampon dediler buna işçilik eklerseler astarı yüzünü geçer oo fiyata kasko yaptırmak daha mantıklı en azından hem tamponu halletmiş olursunuz hemde kaskonuz olmuş olur Smile
Bul
Alıntı

Alıntı:
#122372 GökhanK: Ben ön tampon fiyatını sorduğumda 750 tl sadece tampon dediler buna işçilik eklerseler astarı yüzünü geçer oo fiyata kasko yaptırmak daha mantıklı en azından hem tamponu halletmiş olursunuz hemde kaskonuz olmuş olur Smile

Az önce görüştüm 1020tl kasko fiyatı verdi aldığım bayi bir önceki yıldan hasarsızlık indirimiyle birlikte.
Bul
Alıntı
Kasko yaptırıp tamponu yaptırmanız daha mantıklı benim görüşüm
Bul
Alıntı

Alıntı:
#122374 GökhanK: Kasko yaptırıp tamponu yaptırmanız daha mantıklı benim görüşüm

Haklısın bende öyle düşünüyorum tşk ederim değerli yorumların için kazasız belasız sürüşler dilerim.
Bul
Alıntı
kasko yaptırırdaıktan sonra hemen bu hasar oldu diye giderseniz kara listeye alırlar ve sonraki kasko bedelleriniz çok yüksek çıkar 1 ay gibi bir süre geçtikten sonra yaptırın hasarınızı.
Bul
Alıntı
Arkadaşlar bugün bi araştırma yaptım iyi bir kaporta ustası aradım amacım fiyat almaktı aracı gösterdim daha gösterir göstermez adam koyuldu işe tamponu söküp kırılan tırnakları yeniden kaynak yaptı allta oluşan yırtığı kanal açarak oyuk yaptı oraya plastik eritti sonra zımparaladı altta karlık/ tozluk tabirinde ince siyah parça vardı kırılmıştı onuda telli kaynak makinasıyla birleştirdi tek parça haline getirdi yerine geri takti bunlar tamponla plastik pimlerle sabitleniyor ayriyetten akılı vida ile daha iyi sabitledi çizilen yerleri zimparalandı hafif macun çekildi tampon takıldı tekrar yerine taş gibi oldu boya kodunu aldı siparişi verildi pazartesi günü lokal boyası yapılacak 30 cm kadar sis farının altına ustanın işçiliğini gerçekten çok beğendim işlin ehli belli bütün işleri 2 saat içinde bitirdi boyası kaldı bitikten sonra borcumuz nedir sorduğumda 100tl dedi şaşırdım verdim birde aracın içinde askeri parkam vardı gördü ne sıcak tutyordur diyince rütbeleri söküp parkamıda verdim helal hoş olsun dedim ben 500 tl gözden çıkarmıştım gerçekten bu kaza canımı çok sıkmıştı üzülmüştüm neyseki korktğum kadar yokmuş herkeze kazasız belasız sürüşler dilerim SAYGILAR.
Bul
Alıntı
demekki hala işini güzel yapıp sadece hakkını alan kişiler var. Sıkıntınızın çözülmesine sevindim ama gene de kaskosuz bu araçlara binmenizi tavsiye etmem.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#122414 daos009: demekki hala işini güzel yapıp sadece hakkını alan kişiler var. Sıkıntınızın çözülmesine sevindim ama gene de kaskosuz bu araçlara binmenizi tavsiye etmem.

Aynen baki bey birçok yer gezdim 300 tlden aşağı fiyat veren olmamıştı 1 lira bile fazla çarpsam benim için kar gözüyle bakıyorlar kaskoyuda yaptım 1020tl inceledim tüm herşeyi kapsıyor yangın,deprem,sel,terör v.s artı olarak hasarsızlığı bozmadan 4 mini onarım ve 1 cam değişme dahil.
Bul
Alıntı
gayet güzel kasko candır mini onarım olması iyi olmuş.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#122421 daos009: gayet güzel kasko candır mini onarım olması iyi olmuş.

Teşekkür ederim.
Bul
Alıntı