Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CRUZE BENİ ÜZER Mİ
Selamlar arkadaşlar. Hata yapmadan önce araştırıp öğrenmek istediğim şeyler var.chevrolet cruze 2010 model ls plus aldım alacam zaman kalmadı 29500 e anlaştım araç 73500km de. Araçta benş korkutan ilk etapta yakıt sonra bu aracın ileride kronik sıkıntıları olur mu. memur adama gider mi çok hoşuma gidiyor beni üzer mi bilgi ve tecrübeleriniz benim için çoook önemli acillllll!!!!! herkese sevgiler CryyesSmile
Bul
Alıntı
merhaba;
öncelikle hayırlısı neyse o olsun.
arıza yapmayan araba markası var mı? sanayilerde her markadan her çeşit arabalar var.
Cruze a gelince. 1.6 motorlarda lpg kullanırsanız yakıt oldukça ideal olur. burada ki lpg sarfiyatları sayfalarından inceleyebilirsiniz.
donanım ve güvenlik bakımından bu kadar zengin bir aracı bu fiyata hangi markada bulabilirsiniz.
zor.
evet Chevrolet Opel\'in önünü açmak için Avrupa ve Türkiye den çekildi ama üretim durmadı devam ediyor. Rusya da üretilip Gürcistan Azerbaycan ve Rusya da satılacak. ileride burada da satılacağına inanıyorum ben.
benim aracım 1.4 turbo 140 hp valla keyfini sürüyorum. siz de öyle yapın. yaparsa bir arıza (Allah vermesin) halledileceğine eminim.
geçen gün focus da focus diyen bir öğretmen bir tur atayım dedi geldiğinde söyleyecek kelime bulamadı.
Eğer zamanınız olursa beş dakikalığına ACİL de bekleyin.
Hayatı daha iyi anlamak için.
MELON ŞAPKA.
Bul
Alıntı
teşekkür ederim dostum verdiğin bilgiler için çok karamsar oldum bu günlerde inşallah beni hayal kırıklığına uğratmaz cruze
Bul
Alıntı
Hocam bide en önemlisi siz bir araçtan neler bekliyorsunuz?
ben de bir cruze kullanıcısı olarak size çok net olarak şunu söylüyorum, bu fiyata bu donanımda bir araç bulmak zor filan değil, çünkü yok. ha siz dersenizki bana her an satıp paraya çevireceğim bir araç lazım diyorsanız, fiat grubuna rahat rahat bakabilirsiniz Wink fiattaki donanım güvenlik filanı da varın siz düşünün Wink
son olarakta şunu söyleyeyim, aracınızı alırsanızda kimsenin olumsuz yorumuna kulak asmayın, çünkü ağzı olan konuşuyor. vesselam...
Bul
Alıntı
ağzı olan gerçekten konuşuyor sırf bunlara inat alıp denemek istyorum. Güzelim arabayı teneke ettiler yav:dozingoff
Bul
Alıntı
Teneke hehehh bu iyiydi. NCAP 5 yildiz 1400 kg ağirlik.
Ornek Pejo 301 980 kg Smile
MELON ŞAPKA.
Bul
Alıntı
Sadece 5 yıldız değil.Rekor puanla 5 yıldız.96 puan alan çok az sayıda araç var.2014 mercedes benz V-class araç 93 puan almış.Cruze 96 puan.Tam bir teneke Big Grin
Bul
Alıntı

Alıntı:
#127739 inal_onur: Sadece 5 yıldız değil.Rekor puanla 5 yıldız.96 puan alan çok az sayıda araç var.2014 mercedes benz V-class araç 93 puan almış.Cruze 96 puan.Tam bir teneke Big Grin

Smile
He valla Smile
MELON ŞAPKA.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#127739 inal_onur: Sadece 5 yıldız değil.Rekor puanla 5 yıldız.96 puan alan çok az sayıda araç var.2014 mercedes benz V-class araç 93 puan almış.Cruze 96 puan.Tam bir teneke Big Grin

Sonuçta 7 serisi BMW\'de, S class Mercedes\'de 5 yıldız alıyor...Sağlamlıkları Cruze\'la aynı diyemeyiz heralde..Smile

Euro N-Cap çağın çok gerisinde kaldı..iihs\'nin sitesinden inceleyin..Amerikalılar herşeyde çok üstün oldukları gibi çarpışma testinde de çok üstünler..

Cruze çok sağlam ve kaslı bir arabadır hiç şüphesizki..ancak çok da abartmaya gerek yok..
Bul
Alıntı

Alıntı:
#127738 tenda: Teneke hehehh bu iyiydi. NCAP 5 yildiz 1400 kg ağirlik.
Ornek Pejo 301 980 kg Smile

Tabi iş pek ağırlıkla alakalı değil.

Ferrariler mesela hafif araçlardır..Eski Amerikanlar tonlarla ifade edilir..

Ancak 2 tonluk bir Amerikanla 50 km hızla ölürsünüz Ferrarinin bu sınırı aort damarınızın sağlamlığıyla alakalı..Smile

***** türü ve kalitesi çok önemli..301 için söylemedim tabiki ama ağırlığa pek takılmayın derim..
Bul
Alıntı
Genel olarak yorumum;
+ yönleri
paranızın tam karşılığını Cruze ile alırsınız..bu donanımda ve sağlamlıkta bir aracı bu paralara alma şansınız yoktur..Güven verir stabil bir araçtır virajlarda yan rüzgarlarda sarsmaz genel olarak sorunsuzdur,
- yönleri
2.elde hemen elinizden çıkartamazsınız her arayana laf anlatmak durumunda kalırsınız 113 hp.lik motor için konuşursam gerçekten hantal ve hızlanması iyi değil,yetkili servislerde 2.sınıf vatandaş muamelesi gördüğümü hissettim..

Ancak o fiyat aralığında iyi bir tercih..
Bul
Alıntı

Alıntı:
#127742 volkandincel:
[red]Alıntı:

Sonuçta 7 serisi BMW\'de, S class Mercedes\'de 5 yıldız alıyor...Sağlamlıkları Cruze\'la aynı diyemeyiz heralde..Smile

Euro N-Cap çağın çok gerisinde kaldı..iihs\'nin sitesinden inceleyin..Amerikalılar herşeyde çok üstün oldukları gibi çarpışma testinde de çok üstünler..

Cruze çok sağlam ve kaslı bir arabadır hiç şüphesizki..ancak çok da abartmaya gerek yok..
[/red]

Ncap dünyaca ünlenmiş artık.Güvenmemek ayıp olur adamlara.Ayrıca iihs puanlama sistemi de yok.Dereceler iyi,kabul edilebilir,marjinal,fakir diye geciyor.İyi de hangi araç kaç puan almış.Test sonucları npcap deki gibi detaylarıyla birlikte belirtilmemiş.Adamlar cruze a 96 mercedes yada bmw ye 90 puan vermişse,cruze daha güvenli anlamına gelmiyor mu ? Chevrolet,ncap a paramı yedirmiş Smile Her neyse konu dağılmasın.Bu araç alınır ve keyifle binilir :yes
Bul
Alıntı

Alıntı:
#127745 inal_onur:
[red]Alıntı:
#127742 volkandincel:
[red]Alıntı:
#127739 inal_onur: [i]Sadece 5 yıldız değil.Rekor puanla 5 yıldız.96 puan alan çok az sayıda araç var.2014 mercedes benz V-class araç 93 puan almış.Cruze 96 puan.Tam bir teneke Big Grin

[/red]

Ncap dünyaca ünlenmiş artık.Güvenmemek ayıp olur adamlara.Ayrıca iihs puanlama sistemi de yok.Dereceler iyi,kabul edilebilir,marjinal,fakir diye geciyor.İyi de hangi araç kaç puan almış.Test sonucları npcap deki gibi detaylarıyla birlikte belirtilmemiş.Adamlar cruze a 96 mercedes yada bmw ye 90 puan vermişse,cruze daha güvenli anlamına gelmiyor mu ? Chevrolet,ncap a paramı yedirmiş Smile Her neyse konu dağılmasın.Bu araç alınır ve keyifle binilir :yes[/i][/red]

Cruze\'a keyifli binilir ve alınır hemfikirimde..

Skoda Fabia da 5 yıldız almış Porsche Macan\'da..o zaman siz sanırım bu iki aracın aynı güvenlik seviyesinde olduğunu düşünüyorsunuz..

Bence BMW 90 puan almış Cruze 96 puan aldıysa Cruze daha sağlam anlamına gelmiyor bence..Bu işin para yedirmeyle alakası yok işin tekniğini incelemek gerekiyor bence..

Bul
Alıntı
Öyleyse hangi araç daha güvenli nasıl bileceğiz.Örn;bmw 80 puan almış,ford da 95.Şimdi sırf ismi bmw diye 80 puan alan araç mı daha güvenli oluyor yoksa 95 puan alan araç mı ? Bu araç mercedes,70 puan almış ama,ismi mercedes olduğu için 95 puan alan herhangi bir VW den daha mı güvenli anlamına geliyor.Hayır yani bilgilendirirseniz sevinirim.Bir sonraki araç seçimim için faydalı olur.
Bul
Alıntı
Dikkat ederseniz Euroncap araçları sınıflara ayırmış..Hepsini aynı kategoride puanlamaya tabi tutmuyor..Gerçekten siz S Class Mercedes yada Volvo XC90 ile Fabianın aynı sağlamlığa sahip olabileceğini düşünmüyorsunuz sanırım? test sadece nokta hızda (64 km) aynı ağırlığa ve boya sahip araçların içindeki mankenin hasar durumunu ölçüyor..

Ayrıca yapılan test 64 km. hızla duran bir bariyere çarpmaktan ibaret..Tamam araba 64 km. hızla 5 yıldız kategorisinde sınıflandırılmış ama 65,70,80,90 vs gibi günlük hayatta daha sıklıklıkla kullandığımız hızlardaki sağlamlık konusunda en ufak bir veri bile yok Smile

Euroncap sitesinde sıkça sorulan sorularda bazı cevaplar var;

Büyük arabalar küçük arabalardan daha mı güvenli?

Arabalar arasındaki önden çarpışma olaylarında daha ağır veya daha yüksek yapıya sahip arabanın yolcuları daha hafif veya daha alçak yapıdaki arabanın yolcularına göre daha iyi gitme eğilimindedir. Sabit bir bariyere karşı yapılan testte kütlenin etkisini temsil etmek mümkün olmadığından, Euro NCAP benzer kütleye (+/_ 150kg) ve aynı kategoriye sahip arabaların karşılaştırılmasını önermektedir. Bu gibi karşılaştırmalar arabaların nispi güvenlik performanslarının doğru şekilde değerlendirilmesine izin verir.

Sonuçlar gruplar arasında karşılaştırılabilir mi?

Doğru karşılaştırmalar ancak aynı gruptaki arabalar arasında yapılabilir. Önden çarpma testi aynı boyutta iki arabanın çarpışmasını yansıtır. Daha ağır bir araba ya da daha yüksek yapıya sahip olan bir araba daha küçük bir arabaya çarptığında avantajlı olma eğilimindedir. Euro NCAP sonuçları bu tür çarpış***** sonuçlarını tahmin etmek için kullanılamaz.
Bul
Alıntı
Şöyleki;ncap te testler hangi araç olursa olsun genelde aynı süratle yapılıyor.Sonuclar arac sınıflarına göre verilmiş ancak;hangi araç olursa olsun c sınıfı araçta aynı yere aynı sürat ile çarpıyor d sınıfı araçta.
Test detaylarına girersek;Cruze önden çarpmada 16.0 puan benz v clas 15.8 puan almış.Yandan dikme çarpmada cruze 7.4 benz ise 6.4 puan alıyor.Her iki aracında çarptıgı nokta aynı.Araçların içlerine konan mankenler aynı.Detaylarda daha birçok sonuç mevcut.Cruze daki tek güvenlik açığı,yayaya çarptınız çok fena olur Smile İyi geceler :blush
Bul
Alıntı
Temiz ve Bakimli kullanilmis Cruze uzmez,
Hor kullanilmis, terubesiz ustalarin dokundugu butun araclar uzer...

Arkadaslar bosuna geriliyorsunuz NCAP ve guvenlik konusunda iddaalasip tartisip.
Bindiginiz araba inanilmaz derecede guvensiz , neden mi ? Takili olan LPG yuzunden !
Sol onden yapacaginiz basit bir kazada yanarak hayatinizi kaybedebilirsiniz Sad
Cunku bu tembel ve isbilmez LPG ustalari LPG regulatorunu one akunun yanina takiyorlar. Soldan bir kazada bu parcalanirsa alev alir ve arac yanar. Ben kendi aracimda regulatoru sag amortisor kulesinin altina takdirdim ve oraya takan LPG ustalari biliyorum . Ama cogunlugu tembel ve onde akunun onune monte ederek hayatinizi tehlikeye atarken siz NCAP te 5 yildiz almis araca binmekle ovunedurun :dozingoff:dozingoff
Not : yalnis anlamayin kimseyi kucumsemek yada bozmak icin soylemedim , sadece ciddi bir tespitimi ekledim bir espri ile..
Bul
Alıntı
Lpg regülatörüm,sizin dediğiniz yerde,sağ amortisör kulesinin altında Big Grin Ustam eğer akunun yanına takmış olsaydı itiraz ederdim zaten.Aslında regülatörü akü yanına yapılan lpg montajının ruhsata işlenmemesi ve muayeneden geçmemesi lazım.Güvenlik açığı var çünkü.Hatta çarpısma testlerinde dikkat ederseniz,çarpma anında akü fırlayıp gidiyor.
Bul
Alıntı