Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuşan Cruze! Double Din Multimedia üzerine Android uygulaması
#31
Haklısın sen uyarınca baktım ve gördüm, ne diyeyim, dikkatimden kaçmış.:blush
İlk kez \"İstanbul Salep Buluşması\"da olmuştu bu ikinci ve artık gelenek haline geldi, hata yaptığımda bulana çay ısmarlıyorum. O yüzden ilk görüşmemizde hatırlat.Smile
\"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır... Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve bilimin gelişimini inkâr etmek olur...\"  Mustafa Kemal ATATÜRK
Bul
Alıntı
#32
Smile Canın sağolsun.
[Resim: nAdl5V.gif]
Bul
Alıntı
#33
Evet arkadaşlar! Yaptığım bu çalışmamı daha da abartıyorum "haklı nedenlerim var" Wink ve aşağıda photoshop üzerinde tasarladığım görüntüyü paylaşıyorum. Şu an test aşamasındayım. Sonuç gayet memnun edici. Etüdüm biter bitmez bu olayı da hayata geçirip sizlerle paylaşacağım. :wink

[Resim: 6Z1Qj3.jpg]
[Resim: nAdl5V.gif]
Bul
Alıntı
#34
Çok güzel bir çalışma olmuş Ozan bey ellerinize sağlık.
Bul
Alıntı
#35

Alıntı:
#130310 rulhascrank: Çok güzel bir çalışma olmuş Ozan bey ellerinize sağlık.


Sağolasın.Confusedatisfied
[Resim: nAdl5V.gif]
Bul
Alıntı
#36
Abartsaydın OZAN Smile
Bul
Alıntı
#37

Alıntı:
#130361 samet baba: Abartsaydın OZAN SmileConfusedatisfied Smile Az kaldı inşallah.
[Resim: nAdl5V.gif]
Bul
Alıntı
#38
Hocam hiçbirşey demiyorum sadece Tebrikler Wink süpersin ne diyim...
Bul
Alıntı
#39
(29-04-2015, Saat: 23:48)burchin demiş ki: Hocam hiçbirşey demiyorum sadece Tebrikler Wink süpersin ne diyim...

Rica ederim.  Blush
[Resim: nAdl5V.gif]
Bul
Alıntı
#40
Gerçekten tebrikler çok güzel düşünceleriniz var.. Dikkatle takip edeceğim.
Bul
Alıntı
#41
Teşekkürler.
[Resim: nAdl5V.gif]
Bul
Alıntı
#42
Yeni nesil Karaşimşek kit... Big Grin
Bul
Alıntı
#43
Smile gibi diyebiliriz Hamdi. Senin şu usb işini araştırıyorum. Bakalım ne çıkacak ortaya.
[Resim: nAdl5V.gif]
Bul
Alıntı
#44
Kulüpte ne cevherler varmış hep uzak kaldık Big Grin
Eğer isteresen \"O\" bir hâyâl değildir.
Bul
Alıntı
#45
(28-05-2015, Saat: 09:27)cagri demiş ki: Kulüpte ne cevherler varmış hep uzak kaldık Big Grin
Wink  Eyvallah.
[Resim: nAdl5V.gif]
Bul
Alıntı
#46
Yakında uçan Cruze yaparsan ona bile şaşırmam Smile
Eğer isteresen \"O\" bir hâyâl değildir.
Bul
Alıntı
#47
(28-05-2015, Saat: 11:20)cagri demiş ki: Yakında uçan Cruze yaparsan ona bile şaşırmam Smile

Smile Hedefimi açıklıyorum o zaman. Daha fazla saklamanın anlamı yok. Tongue   

[Resim: pgnNDr.jpg]
[Resim: nAdl5V.gif]
Bul
Alıntı
#48
hocam öncelikle tebrik ederim çok başarılı bır calısma olmus. benim arac için değil ama dayımın rav4 üne bi multimedya sistemi taktık. hem işletim sistemi hem de navigasyonu baya bir vasat. bu android box her turlu ekrana uygulanabiliyor mu bide siz bu sistemden sonra multimedyanın mı yoksa android box ın içindeki navigasyonu kullanıyorsunuz ?
Bul
Alıntı
#49
(18-08-2015, Saat: 19:28)aghanurullah demiş ki: hocam öncelikle tebrik ederim çok başarılı bır calısma olmus. benim arac için değil ama  dayımın rav4 üne bi multimedya sistemi taktık. hem işletim sistemi hem de navigasyonu baya bir vasat. bu android box her turlu ekrana uygulanabiliyor mu bide siz bu sistemden sonra multimedyanın mı yoksa android box ın içindeki navigasyonu kullanıyorsunuz ?

Merhaba. Bu boxlar hdmi ve av portuna sahip. Aracın Double Din cihazında dışardan video kaynağı alacak port varsa tabiki çalışacaktır. Ben Double Din cihazımdaki navigasyonu kullanıyorum. Sebebine gelecek olursak hem orjinal, hem bütün özellikleri açık ve aynı anda farklı portlardan her şey elimin altında hazır olduğu için yazılım açmayla uğraşmıyorum. Örneğin araç çalışır çalışmaz Double Din içerisindeki navigasyon arka planda açılıyor. Aynı zamanda androidde açılıyor. Ayrıca Double Din cihazdaki sd ve usb bölümündeki kliplerim de aynı anda aktif oluyor. Ne zaman navigasyona ihtiyacım oluyorsa sadece navi bölümüne girmem yetiyor. Navigasyonun açılmasını beklemiyorum. Çünkü benim navide baya bir özellik açık olduğu için açılması biraz zaman alıyor. Bütün 3d yapılar, poiler ve 3d temel harita açık. Igo Primo kullanıyorum. Yedek olarak Igo 8 de var içerisinde. Hali hazırda arka planda açıldığı için hazır kıta bekliyor. 

Sizin cihazda böyle bir özellik yoksa android boxa yükleyeceğiniz bir navigasyon apksı ile de çok rahat navigasyon kullanabilirsiniz. Ben ara sıra androiddeyken araca gitmek istediğim yeri söylediğim zaman google mapten bana yeri tarif ediyor. Tabi alacağınız boxun gps özellikli olması şartı ile.
[Resim: nAdl5V.gif]
Bul
Alıntı
#50
çok tesekkur ederim cevabınız için bugun rav4 ün bi önceki multimedya sistemine baktık av cıkısı yok ama baya geniş başka cıkısları var. onlardan biri hdmi çıkışı ise biz de bu işlemlere başlayabiliriz. son bir sorum daha olacak ilk başta aracı çalıştırdığınızda double din cihazının yazılımı geliyor dediniz. daha sonra android boxa geçişi ne ile sağlıyorsunuz ?
Bul
Alıntı
#51
Şimdi portlarda giriş ve çıkışları karıştırmamak lazım. Size lazım olan Av-In yada Hdmi-In portu. Kısacası boxun görüntüsünü alacak ve ekrana verecek. Araç çalışınca ilk cihazın işletim sistemi açılıyor doğal olarak. Daha hızlı. Bu arada android de tabiki açılmaya başlıyor alt planda. Cihazın ana menüden diğer menüler gibi AUX seçilerek anrdoide geçiş sağlanıyor. Aynı zamanda PIP(Picture In Picture) yada Zone gibi güzel özellikleri sayesinde eğer araçta birden fazla ekran varsa istediğiniz görünrü kaynağını istediğiniz ekrana verebiliyorsunuz. Örneğin aracıma birkaç hafta sonra kol dayama üzerine bir monitor siparişi verdim. Bu monitörü araca entegre ettikten sonra bu yukarda belirttiğim farklı video kaynaklarını farklı farklı kullanabileceğim. Örneğin öndeki yolcu film izlerken arkadaki kişi android ile internete girip canı ne isterse onu yapacak. Birbirinden tamamen bağımsız çalışacak şekilde. Bunu ana Double Din cihazından kontrol edebileceğim.
[Resim: nAdl5V.gif]
Bul
Alıntı
#52
çok tesekkür ederim cevabınız için biz de o zaman o cihaz girişlerinden emin olduktan sonra işlemlere başlayabiliriz Smile
Bul
Alıntı
#53
Aynen! İyi şanslar!
[Resim: nAdl5V.gif]
Bul
Alıntı
#54
İyi bir çalışma olmuş tebrikler.
Ben de buna benzer bir cihaz takmak istiyorum ve internette gezinirken bu linkteki gibi cihazları gördüm.

http://www.aliexpress.com/item/100-Andro...89954.html

Bu linkteki gibi bir cihaz işimi görür gibi ama o kadar çok çeşit var ki işin içinden çıkamadım. Parasını önemsemiyorum ve içinde her şeyi olan en iyisini almak istiyorum. Bilen, gören, deneyen arkadaşlardan öneri bekliyorum. Aracım 2011 LS Plus.
\"İt ürür, kervan yürür.\" Bir bedevi atasözü.
Bul
Alıntı
#55
Paylaştığınız cihaz zaten en full olanı şuan, bundan iyisinin olduğunu sanmıyorum, bende link verdiğiniz siteyi devamlı takip edenlerdenim. Fiyatın da sizin için önemi yoksa güzel bir cihaza benziyor. Satıcıyla her şeyi görüşüp öyle sipariş vermenizi öneririm ama. Zira çoğu şeye biz opsiyonel yazdık görmemişsinizdir diyebiliyorlar sonradan.
Biliyorsan karşındakine saygından da olsa sessiz kalma, Bilmeyip savunan ve bağıranlara kalmasın meydan.
Bilgi Güçtür, Öğret , Kullan, Uygula...
Araç Kitapçıkları için tıklayınız...
Alıntı
#56
(16-09-2015, Saat: 13:54)jumbo demiş ki: İyi bir çalışma olmuş tebrikler.
Ben de buna benzer bir cihaz takmak istiyorum ve internette gezinirken bu linkteki gibi cihazları gördüm.

http://www.aliexpress.com/item/100-Andro...89954.html

Bu linkteki gibi bir cihaz işimi görür gibi ama o kadar çok çeşit var ki işin içinden çıkamadım. Parasını önemsemiyorum ve içinde her şeyi olan en iyisini almak istiyorum. Bilen, gören, deneyen arkadaşlardan öneri bekliyorum. Aracım 2011 LS Plus.

Teşekkürler. Linkteki ürün hakkında çok bilgim yok ama bu ürün size ortalama 1600 TL ye ***** olur ve bunun içerisinde garanti olayı ***** olmaz. Kargo hususunda ise her şey Allah'a emanet. Bu paraya bu riske girilmemeli diye düşünüyorum. Bu fiyata yurt içinde çok iyi modeller garantili şekilde temin edilebilir.
[Resim: nAdl5V.gif]
Bul
Alıntı
#57
İlginize ve uyarılarınıza teşekkür ederim. Bu tür konularda hiç tecrübem yoktur. Ancak benden başka herkesin bir şekilde bu tür ürünleri Çin'den getirttiğini gördüm. Ben bu parayı riske edebilirim de ancak hiç olmazsa doğru dürüst bir ürün için riske girdiğimden emin olayım. Örneğin bu üründe Android 4.2.2 versiyonu var diye yazıyor ama bir başka üründe 4.4.4 yazıyor. Kiminin ekranı multi touch yazarken kiminde kapasitif yazıyor. Hangisi tercih sebebi olmalı emin değilim açıkçası? Başka bir sürü fark görüyorum. Bu tür cihazlarda kriter ne? Benim derdim aracın orijinal uyarıları yani klima, radyo ve araç ayarları bozulmadan direksiyondaki kumanda iptal olmadan uygulanabilen modern bir şey istiyorum. Garanti sebebiyle de Türkiye menşeili daha dar kapsamlı bir ürün alma niyetinde değilim açıkçası.
\"İt ürür, kervan yürür.\" Bir bedevi atasözü.
Bul
Alıntı
#58
Kriter daha yeni versiyon bir android sistemi "Kit Kat" yada "Lollipop" sürümleri ve aracın orjinal direksiyon kumandası ile tam uyumlu olmalı. Miracast, airplay yada display mirroring gibi wifi teknolojilerinin bulunması çok daha güzel olacaktır. Multitouch özelliği bilindiği gibi birden çok dokunma algılama teknolojisi. Bunun araç üzerinde kullanılan cihazlarda çok işe yarayacağını düşünmüyorum. Nihayetinde tablet gibi kucakta oyun oynayacağınız bir alet değil. Bunun haricinde sizin, dokunmatik teknolojisinin kapasitif mi yoksa resistif mi olmasına karar vermeniz gerekecek. Wince sistemler Resistif teknolojiye sahipken android ve ios kapasitiftir. Bu hususta araçlarına tablet montaj eden kişilerden kapasitif sistemin aşırı hassas çalışması sebebiyle hareket halindeki bir araçta gerekli işlemlerin gereksiz aplikasyon açılmalarına sebebiyet verdiğiyle ilgili bir şikayet okumuştum. Böyle bir durum olabilir. Resistif sistemlerde ise dokunma algılaması kapasitifin tersine belli bir baskıya dayandığı için bazen algılama olmamakta bazende tepki vermemektedir. Çok iyi çalışan resistif sistemler tercih edilebilir. Bu hususta seçim yaparken elma ile armutu karşılaştırdığınızı unutmamak gerekir ve seçiminizi buna göre yapmanız daha doğru olacaktır.

Burada tavsiye olarak cihazın tam yol usb ye sahip olan modellerinin olması sizin için çok yararlı olacak ve istenildiği takdirde airmouse ile kullanım imkanınız doğacaktır. Tam yol usb denildiğinde usb portuna usb bellekten başka usb aygıtların da takılıp kullanılabileceği anlaşılmalıdır. Buradan yola çıkarak Airmouse kesinlikle çok rahat ve tavsiye edeceğim bir olay. Bu sistemlerin birer tablet olmadığını zihne iyice yerleştirmek lazım. Benim kullandığım android kutu 4.4.2 Kit Kat, quad çekirdek(4 Çekirdek) ve 1 gb ddr3 rama sahip. Aklınıza gelebilecek herşey çok akıcı çalışmakla birlikte belirli yazılımlar hariç herşeyi kullanmak araç içerisinde gerçekten zor. Airmouse ile kullanmaktayım ve buna rağmen zor diyorum. Bu sebeple yardımıma konuşma giriyor ve konuşarak istediğim aplikasyonu tuşa dokunmadan çalıştırabiliyor veya sonlandırabiliyorum. Böyle bir sistem olacaksa olsun diyor sözlerime burada son veriyorum Big Grin
[Resim: nAdl5V.gif]
Bul
Alıntı
#59
Android versiyonunun daha üst olması da bir avantaj ama bu tür cihazlar da asıl önemli olan işlemci ve ram ve rom dur, yani işlemcisi çift mi dört çekirdeklimi, ram i 1gb mi 2 gb mi, rom 8gb mı 16 gb mı. buna göre değerlendirme yapmanız lazım. Kapasitif ekran tercih sebebiniz olabilir, diğer özellikler aynı ise.

Bende aynı şekilde öneride bulunacağım, 300 TL kadar da çok ödeseniz Türkiye den almanızı tavsiye ederim. Daha üst bir fark var ise ama yurt dışından da alabilirsiniz. Sonuçta alacağınız sitede, alışveriş yaptığınız satıcının feedback i iyi ise zaten bunu kötülemek istemeyeceği için size kontrolü yapılmış ürün gönderecektir. Aksi bir durum olduğunda da zaten sorun dosyası açıp paranızı geri almaya kadar giden bazı iade yollarına başvurabilirsiniz.

Ama daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi önce satıcı ile temasa geçip tüm yazılanları teyit ederek ondan sonra satın almanız faydanıza olur.
Biliyorsan karşındakine saygından da olsa sessiz kalma, Bilmeyip savunan ve bağıranlara kalmasın meydan.
Bilgi Güçtür, Öğret , Kullan, Uygula...
Araç Kitapçıkları için tıklayınız...
Alıntı
#60
İngilizcem yok denecek kadar az. Bu kadar detaylı bir alışveriş için satıcı ile karşılıklı görüşmem pek mümkün görünmüyor gibi. Bana somut olarak işte şu cihaz diğerlerinden çok daha iyi diyebilir misiniz?
\"İt ürür, kervan yürür.\" Bir bedevi atasözü.
Bul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Cruze Otomatik Vites sorunları daos009 353 124,770 25-10-2020, Saat: 18:38
Son Mesaj: yusufk53
  Cruze - Chevrolet Cruze Sahipleri Listesi ve Yeni Kayıtlar gencay35 1,077 208,684 30-09-2020, Saat: 11:31
Son Mesaj: Ahmetgd38
  2013 MODEL CHEVROLET CRUZE 1.6 SPORT PLUS Jesur 1 104 28-09-2020, Saat: 18:18
Son Mesaj: abluka
  Cruze almayin diyen yetkili servis ustasi? muratogretmen25 2 178 22-09-2020, Saat: 22:50
Son Mesaj: yusufk53
  Cruze stop lambası sorunu Arf19 0 93 08-09-2020, Saat: 19:49
Son Mesaj: Arf19

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi