Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuşan Cruze! Double Din Multimedia üzerine Android uygulaması
Selam arkadaşlar. Bir kaç aydır kafamda tasarladığım ve kendimce bir isim bile taktığım \"Konuşan Cruze\" projemi aracıma uygulamış bulunuyorum. Ufak tefek eksikleri de tamamlayarak bugün sizlere video hazırladım. Adım adım sırasıyla çektiğim resimler bu işlemi araçlarına uygulamak isteyen arkadaşlara yol gösterecektir.
Yapılan uygulama Wince işletim sistemli Double Din cihazın üzerine Android Kit bağlayarak ve araç içerisine mikrofon yerleştirilerek hayata geçirilmiş bir sistemdir. Bu işlem multimedia açlığınızı giderecek kadar geniş bir yeteneğe sahip. Bildiğiniz üzere IOS ve Android sistemler ne kadar yetenekli ise aracıma uyguladığım modifiye de bir o kadar yeteneklidir. Hazırladığım videoları ve montaj resimlerini ekliyorum. 8)

Not: Söküm işlemini, hiçbir alet kullanmadan doktor eldiveni ile yaptım. Sadece Konsol parçaları altında kalan vidalar için 1 adet tornavida kullandım. Bu işlemlerde konsolu açmaya yarayan plastik aletler dahil her şey konsolda çizik bırakıyor. Zira en ufak bir kaydırma ile konsolu çizmek çok kolay. Böyle bir çizik, yaptığınız işten alacağınız zevki pişmanlığa dönüştürebilir. Bu sebeple çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

.::Videolar::.
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sKOM54mdPAs[/video]

.::Konuşan Cruze::.
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dWMrvQpgwvI[/video]

.::Resimler::.
Belirttiğim gibi Wince işletim sistemine sahip olan Double Din yazılımsal olarak işlem görmemiştir. Sadece Aux bağlantısına yaptığım bir bağlantı ile birlikte hem orjinal özelliklerden hem de android yeteneklerinden faydalanılabilmektedir. Yani aracın klima, dış ısı, saat, geri görüş kamerası gibi orjinal işlevleri aynen yerinde duruyor. Resimler aşağıdaki gibidir.
[Resim: 58qyqq.jpg]
[Resim: dnMBML.jpg]
[Resim: AAGzGX.jpg]

...Söküm & Montaj::.

[Resim: 39OlNO.jpg]
[Resim: RJgpXG.jpg]
[Resim: pR5NjN.jpg]
[Resim: kjM8A7.jpg]
[Resim: N5L23N.jpg]
[Resim: aonNjR.jpg]
[Resim: YvdEMa.jpg]
[Resim: 8l6Lkr.jpg]
[Resim: DlO5E1.jpg]
Ben mümkün olduğunca konsoldaki parçaların fişlerini çıkarmadım. İlerde bunlar sorun olabiliyor. Kabloya ve soketlere zarar verebiliyorsunuz. Orta piano black kısmı poşet içerisine koyup çizilmesini önledim.
[Resim: mGXNdy.jpg]
[Resim: j4qNLG.jpg]
Bağlantıları Av/Composit kablo kullanarak yaptım.
[Resim: EVOAb9.jpg]
Ve ilk görüntüler. Dayanamayıp test ettim.
[Resim: 22Ooy0.jpg]
Artık toparlıyorum. Titizlik gerektiği için hem söküm hem de toplamak biraz yoruyor. Android cihazına ait kabloları aracın BCM ünitesinin olduğu bölgeden geçirip Vitesin yanına, Konsolun iç tarafına monte ettim.
[Resim: BZObEj.jpg]
[Resim: ZL5zW0.jpg]
Görüldüğü üzere android kutusu Vitesin yan tarafı, konsolun iç kısmında, TCP tuşunun altında. Çok iyi oldu burası!

.::Trafik kamerası, araç içi kamera ve mikrofon bağlantısı::.
[Resim: EVBMJ8.jpg]
Görüldüğü gibi ilk iş airbaglerin bulunduğu plastiği söküyoruz. Çıkarması çok kolay. Kendimize çekmemiz yeterli.
[Resim: j4aRnn.jpg]
[Resim: BZ1g2v.jpg]
Kamera kablolarını torpido gözünün hemen arkasında bulunan hava filtresi kapağının altından geçiriyoruz.
[Resim: ZLaRdZ.jpg]
[Resim: oAal7k.jpg]
[Resim: lk8R1b.jpg]
[Resim: 39V1lp.jpg]
Hava filtresi altından geçirdiğimiz kabloları BCM ünitesinin bulunduğu bölgeden android cihazımızın bulunduğu bölüme doğru çekmeye devam ediyoruz.
[Resim: VlGRYr.jpg]
[Resim: LpX03G.jpg]
[Resim: nAaorl.jpg]
[Resim: vgl746.jpg]
[Resim: 1Y30dp.jpg]
Ve Olay budur!

.::Gerekli Ekipmanlar::.

1) 1 adet android box. Composit bağlantılı olması önemli. Bluetooth,Wi-Fi,GPS ve mikrofon özellikli
2) 1 adet airmouse
3) Tercihen 3g modem
4) 5V/2A araç şarj cihazı
5) İstediğiniz yazılımlar
6) Boxun içindeki mikrofonu dışarıya salmak.(Sesimizi algılaması için şart)
7) ECU bağlantısı için Bluetooth Obd2 elm327 cihazı (Butonlu olmasını tavsiye ederim. İşiniz bitince kapatırsınız. Yoksa aküyü bitirme ihtimali yüksek. Diğer modeller sürekli açık kalıyor.)
8) Android boxun otomatik tetiklenen tarzda yani fişe takılır takılmaz açılanından temin etmelisiniz. Yoksa kontak açtığınızda her defasında cihazı kumandadan açmak zorunda kalırsınız. Cihazı saklayacağınız için bu da mümkün olmayacaktır. Bu hususa dikkat.
9) Usb kamera. Her kamera android sistemde çalışmıyor *****. Ben\"Logitech C270\" kullandım. Evde atıl duruyordu. Şu an mükemmel işe yaramakta.
10) 6. numaradaki mikrofon olayı artık gerekmemekte. Logitech kamerada bulunan mikrofon çok daha hassas ve kaliteli bir şekilde çalışmaktadır. 1. taşla 2 kuş oldu şu anda.
11) 1 adet trafik kamerası. Ben çok tanınan, kaliteli, uygun fiyatlı olan 1080p kayıt yapabilen orjinal Novatek GS8000L modelini kullandım. Sahtelere dikkat. Piyasada çok sahtesi var bu modelin. Bilhassa mercek etrafı krom olanların alayı sahte. Orjinal ürün siyah ve hdmi bağlantısı mevcut.
12) 1 adet çakmak soket çoğaltıcı. 3.lü çoğaltıcıyı tavsiye ederim. BCM ünitesi bölümüne saklayabilirsiniz.

Not: Bağlayacağınız Double Din cihazda composit bağlanacak video in ve audio in jacklarının olması şart.

Örnek modeller:
Android Box:
http://www.aliexpress.com/item/Original-...95604.html

Air Mouse:
http://www.aliexpress.com/item/2-4G-Mini...92321.html

Obd2 Elm327:
http://www.aliexpress.com/item/Super-Min...42975.html

Usb Kamera:
http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product...Ai4j8P8HAQ

Trafik Kamerası:
http://tr.aliexpress.com/item/GS8000L-HD...dVersion=1

Hepsi bu kadar iyi şanslar.....Smile
[Resim: nAdl5V.gif]
Bul
Alıntı
Hocam valla ellerinize sağlık merakla takipdeyim.
Bul
Alıntı
Radyonun resimlisi.Valla benim aklıma gelmişti Smile
Takdir ediyorum böyle zeki ve becerikli insanları.Resimleri bekliyoruz.
Bul
Alıntı
Sağolun arkadaşlar. Söküm ve montaja ait resimleri ekledim.
Bul
Alıntı
Ozan bey güzel çalışma Ben biraz daha farklı bir sistem düşünmüştüm şöyleki.Sizde gördüğüm kadarıyla android tv box kullanmışşsınız.Fikir üretirim ama elimden gelmez böyle seyler cesaret edemem tek basıma yapmaya..Kullandıgınız tv boxın kucuklerı bulunuyor acaba ondan alsam torpidoya yerlerstırsem elektrıgınıde torpidadan alsam diye dusundum fakat,görüntüyü tv box lar hdmi üzerinden veriyor bunun ıcın multimedyaya nasıl baglantı kurcam bilmiyorum..Teknık bilgi verirsenız benimde aklımda böyle birsey var.
Bul
Alıntı
Elinize sağlık Ozan bey güzel çalışma olmuş, tebrik ederim.Smile
Yalnız tornavida vs olayını anladım da eldiven olayını anlamadım.:dozingoff
Bir de sistemin aracın orijinal bilgilerini içeren klima, ayarlar vs görüntülerini de eklemelisiniz.
\"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır... Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve bilimin gelişimini inkâr etmek olur...\"  Mustafa Kemal ATATÜRK
Bul
Alıntı
Eyvallah Suavi bey rica ederim.Smile Tabi eklerim aracın orjinal klima ayarlarına ait resimleri. Aklıma gelmedi değil hani! Eldiven meselesi evet biraz düşündürdü beni. Bir işin başına geçmeden önce her zaman etüd yaparım. Konsolda çiziğe tahammül edemeyen biriyim. Aslında plastik söküm parçalarından da almak istedim fakat konsolun her tarafı çizilmeye çok müsait. Gördüğünüz plastik parçaları hiçbir ek ***** olmadan çıkarmayı başardım. Eldivenin espirisi sökerken parçalara iyi tutunabilme ve tırnak vs. ile gelecek çiziklerin önüne geçebilmeydi. Biliyorsunuz bildiğimiz lastik eldiven. Kayma yapmıyor. Önce trimlerin tırnaklarının nerede olduğunu tespit ettim. Sonra resimlerden birine dikkat ederseniz gri plastiğin üsttekini söktüğüm yer resimde parmağımı geçirdiğim klima ızgarasının hemen altı. Buralardan tutarak kendime çekerek ucunu kaldırdım parçanın sonra gerisi tırnaklardan atmaya başlıyor. Zarar vermeden çıkarmayı başardım. Pek normal bir durum değil ama başarılı oldu. Tabi baya zor oluyor.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#129806 Rochss: Ozan bey güzel çalışma Ben biraz daha farklı bir sistem düşünmüştüm şöyleki.Sizde gördüğüm kadarıyla android tv box kullanmışşsınız.Fikir üretirim ama elimden gelmez böyle seyler cesaret edemem tek basıma yapmaya..Kullandıgınız tv boxın kucuklerı bulunuyor acaba ondan alsam torpidoya yerlerstırsem elektrıgınıde torpidadan alsam diye dusundum fakat,görüntüyü tv box lar hdmi üzerinden veriyor bunun ıcın multimedyaya nasıl baglantı kurcam bilmiyorum..Teknık bilgi verirsenız benimde aklımda böyle birsey var.

Tabi yardımcı olayım dostum. Piyasada Av/Composit çıkışı bulunan Android Boxlar mevcut. Bu cihazlar ile Double Din\'e bağlantı yapabilirsin. Görüntü kalitesi ortalama üstü zaten. Oldukça yeterli. Elektrik olayına gelince; Bu boxlar 5V/2A yada 12V/1A enerjide çalışıyor. Cihazların yanında araç için bir cihaz gelmez. Bu boxlar ev için üretilmiş sistemler biliyorsun. Sen aracına alacağın 1 adet çakmak şarjı ile bu elektrik olayını fazlasıyla çözeceksin. Yalnız unutmaman gereken bir konu var. Şimdi hangi marka yada hangi model bunu bilmiyorum ama alacağın box elektrik verilince yani aracın kontağı açılınca otomatik açılan bir box olmalı. Yoksa tetiklemek için çok uğraşırsın hüsran olur. Kutuyu saklayacağın için açıp kapamak işkence olur insana. Benim kullandığım kutuyu otomatik açılan tarzda temin ettim bir Kore\'li dostumdan. Ebay vs. bir yığın ürün var ama emin olamadığım için OEM bir cihaz göndermesini rica ettim. Üzerinde marka dahi yazmıyor benim kullandığım boxta. İstediğim özellikleri belirttim kendisine ve gönderince de işte bu işlemi gerçekleştirdim. Torpidoyu bende düşündüm ama hiç orjinal olmayacağı kanısına varınca tesisatını Double Din cihazından aşağı salarak sonra BCM üzerinden alarak kutuyu vitesin yanına sabitledim. 10.5x10.5x3 cm ebatlarında bir kutu kullandım. En son resimde anlaşılıyor zaten ufak bir kutu. Ama mahareti büyük.Confusedatisfied
Bul
Alıntı

Alıntı:
#129809 set@mon:
[red]Alıntı:
#129806 Rochss: Ozan bey güzel çalışma Ben biraz daha farklı bir sistem düşünmüştüm şöyleki.Sizde gördüğüm kadarıyla android tv box kullanmışşsınız.Fikir üretirim ama elimden gelmez böyle seyler cesaret edemem tek basıma yapmaya..Kullandıgınız tv boxın kucuklerı bulunuyor acaba ondan alsam torpidoya yerlerstırsem elektrıgınıde torpidadan alsam diye dusundum fakat,görüntüyü tv box lar hdmi üzerinden veriyor bunun ıcın multimedyaya nasıl baglantı kurcam bilmiyorum..Teknık bilgi verirsenız benimde aklımda böyle birsey var.

Tabi yardımcı olayım dostum. Piyasada Av/Composit çıkışı bulunan Android Boxlar mevcut. Bu cihazlar ile Double Din\'e bağlantı yapabilirsin. Görüntü kalitesi ortalama üstü zaten. Oldukça yeterli. Elektrik olayına gelince; Bu boxlar 5V/2A yada 12V/1A enerjide çalışıyor. Cihazların yanında araç için bir cihaz gelmez. Bu boxlar ev için üretilmiş sistemler biliyorsun. Sen aracına alacağın 1 adet çakmak şarjı ile bu elektrik olayını fazlasıyla çözeceksin. Yalnız unutmaman gereken bir konu var. Şimdi hangi marka yada hangi model bunu bilmiyorum ama alacağın box elektrik verilince yani aracın kontağı açılınca otomatik açılan bir box olmalı. Yoksa tetiklemek için çok uğraşırsın hüsran olur. Kutuyu saklayacağın için açıp kapamak işkence olur insana. Benim kullandığım kutuyu otomatik açılan tarzda temin ettim bir Kore\'li dostumdan. Ebay vs. bir yığın ürün var ama emin olamadığım için OEM bir cihaz göndermesini rica ettim. Üzerinde marka dahi yazmıyor benim kullandığım boxta. İstediğim özellikleri belirttim kendisine ve gönderince de işte bu işlemi gerçekleştirdim. Torpidoyu bende düşündüm ama hiç orjinal olmayacağı kanısına varınca tesisatını Double Din cihazından aşağı salarak sonra BCM üzerinden alarak kutuyu vitesin yanına sabitledim. 10.5x10.5x3 cm ebatlarında bir kutu kullandım. En son resimde anlaşılıyor zaten ufak bir kutu. Ama mahareti büyük.Confusedatisfied
[/red]

Ben bu tv box ı evimde kullanıyorum ve yapabileceklerini gayet iyi biliyorum. Sınırsız film ve ***** kanaldaki maçlar Smile Telefon görüntüsü aktarma vs Bu kontoğı açınca acılan olayını anlamadımonu nasıl ayırt edebilirim.Mümkünse aldığınız tv box ın linkini verirmisiniz.
Bir konuda interneti telefondan mı kullanıyorsunuz.Sim kart takılabilen usb modemler var biliyorsunuzdur acaba tv box a usb den baglasak vitesin yanına sıgar mı ?
Bul
Alıntı
Yukarda belirttiğim üzere benim box OEM. Yabancı arkadaşımdan rica ettiğim birşey. Üzerinde hiçbir marka vs. Yoktu bu sebeple fotoğraflama ihtiyacı hissetmedim. Aliexpress gibi sitelerde satıcılar ile irtibata geçip ürün hakkında bilgi edinilebiliyor.

Cihazın otomatik açılması hususu ise mühim. Birçok box kumanda ile açılıp kapanıyor. Ben fişe takılır takılmaz açılan bir boxtan bahsediyorum. Yoksa her aracı çalıştırdığınızda manuelaçmanız gerekiyor. Bu da işin kullanım şıklığını ve rahatlığını bozar. Kumandayla açmak için göz önünde bulundurmak lazım buda estetik olarak bence orjinal olmaz.

İnterneti USB 3g modem aracılığı ile kullanıyorum. Yada telefondan host edilerek kullanmakta mümkün.
Bul
Alıntı
Ozan Bey verileri penseyle zorla alıyor gibi oluyoruz.:blush
Şu lanet mereti a\'dan z\'ye iyice bir anlatın da üyeler bilgilensin.8)
\"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır... Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve bilimin gelişimini inkâr etmek olur...\"  Mustafa Kemal ATATÜRK
Bul
Alıntı
Smile Daha nasıl bilgi verebilirim resimler, videolar ve açıklamalardan sonra bilmiyorum. Ana konu sonuna gerekli ekipmanları da yazdım. Ana üniteye dokunmuyoruz. Yine orijinal Wince sistem açılıyor cihaz. Ana menüden Aux bölümünden androide geçiyoruz tüm bağlantıları yaptıktan sonra. Olay bu. Gerisi ihtiyaca göre yazılım atıp çalıştırmak.
Bul
Alıntı
Gelen özel mesajlar ve telefonlardan dolayı konuda bir güncelleme yapma ihtiyacı hissettim. Videoların altına aracın orjinal fonksiyonlarının durduğuna dair resimleri koydum. Bir iş yaparken aracın orjinal işlevini kaybetmek hiç mantıklı değil. Bu sebeple Double Din cihazımızın orjinal işletim sistemine ait yazılıma müdahale etmedim. Aksi durum çok saçma olur.
Bul
Alıntı
Son olarak beş şey eksik kaldı;
1) Mikrofonu nereye koydunuz?
2) 3G modemi nereye koydunuz?
3) Araçtaki ekranla elinizdeki tableti nasıl senkronize ettiniz?
4) Tv antenli mi yoksa internet üzerinden mi çalışıyor?
5) Direksiyondaki kumandaların durumu ne oldu?
Bul
Alıntı

Alıntı:
#129830 PATAKLAYAN: Son olarak beş şey eksik kaldı;

Tabi Suavi bey merakı hemen gidereyim.

Vitesin önündeki küçük para gözünü \"son resimde gözüküyor\" toplu iğne ile delerek \"yuvarlak küçük kısımları\" arkasına mikrofonu çift taraflı bant ile yapıştırdım. Bu tercihe bağlı olarak her yere olabilir. Yapacak kişilerin kendi kararları tabi.

Usb modem. Boxun usb portuna takılıyor. Bu opsiyonel. İsteyen telefondan interneti host yapabilir.

Miracast ile. Videoda mevcut. Wifi üzerinden görüntü aktarım.

Tabi ki internet üzerinden.

Direksiyon kumandaları ana sistemi kontrol etmeye devam ediyor. Androidi airmouse ile kontrol ediyoruz. Videoda mevcut. Kesinlikle dokunmatik ekrandan daha konforlu ve kusursuz. Airmouseyi ister mouse modunda isterseniz yön tuşları ile kullanabiliyorsunuz. Örneğin ana konuda tavsiye ettiğim A8 Mermaid Irda \"kızılötesi\" isnyalleride öğrenebilen evrensel kumanda özelliği sayesinde Double Dine ait kumanda ile sinyalleri hafızasına alıp kullanabiliyorsunuz. Ben şahsen böyle kullanabiliyorum. Double Din aygıtın kendi işletim sistemini bu tek air mouse ile kumanda edebiliyorum. Double Din kumandasını rafa kaldırdım bile.
Bul
Alıntı
Valla bu son iki soru... :blush

1) Linkteki fiyatları gördük de, ıvırıydı zıvırıydı vs ***** detayı ve toplam kaça ***** oldu?
2) Şu an için bu OEM sistemden daha iyi bir sistem ya da marka var mı?
Bul
Alıntı
Memnuniyetle Suavi bey. Sıkıntı yok rahat olun. Kısa bir ***** bilgisi veriyorum.

Kargo bedava olduğunu söylersek ki öyle; China Post gibi kargo seçeneklerini kullanmamız gerekiyor. PTT kargo ile size ulaşacaktır.

*Androidbox 50-80 Usd arası olanlar işi çooook rahat görür. 60 Usd diyelim
*Airmouse 25-35 usd arası çok memnun kalınır. 30 Usd diyelim
*Ecu bağlantısı için Obd2 Elm327 Bluetooth cihaz 5-15 Usd. 10 Usd diyelim. Full versiyon Torque beleşe içerisinde apk olarak cd ile birlikte geliyor.

Buraya kadar 100 USD. Tcmb döviz kuru 1 USD=2,5862 TL den 258,62 TL düz hesab 260TL Bu cihazların bedeli tutar.

*Araç 5v/2a çakmak kiti 15 TL mutlaka sigortalı olsun BCM ye dikkat. Allah muhafaza!
*İlla Usb modem ile internet istiyorsanız işte operatörlerin aylık fiyatları belli. 2gb lik bir internet 40TL ile 60TL. 50 TL diyelim. Bence gerek yok telefonda internet varsa host yapılarak wifi den eşleştirilerek kullanılabilir.
*Konuşma yazılımı ücretli Siri ayarında güzel yazılımlar var. Editlenebilir. Sizinle dalga bile geçecek hatta şaka bile yapabilecek kadar geniş konuşma yeteneğine sahip programlar Google Store\'da mevcut. Siri diye araştırılması yeterli. 10 Usd gibi fiyatları var.
*Alet edavat ihtiyacı olan olur hadi 25 TL de ona diyelim. Toplamda 350-400 TL gibi bir ***** ile bu sistemi kendisi kurmak isteyenler paşa paşa kurar. İşçilik bedava olur.

2. soruya gelecek olursak bence daha iyi bir marka yok. Olsa da astarı yüzünden pahalı olur. Ha android box ların kameralı felan olanları var ama boyutları oldukça büyük. Gerek olup olmamasını ihtiyaçlar belirler. Şu an bana göre ki çoook araştırdım ***** daha iyi bir sistem ancak Obdlink MX Elm327 cihazı ile birlikte bu sistem olur ki o obd2 cihazı ile aracı android telefondan çalıştırıp durdurabiliyoruz. Sadece bu modülün fiyatının usd dolar karşılığı 500 TL. Sıradaki hedefim zaten bu. 8)
Bul
Alıntı
Güzel çalışma. Tabletli örnekleri gündeme gelmesine rağmen tvbox çözümünü ilk kez gördüm. Mevcut bir double din cihaz için kullanılabilir bir çözüm.

Bu saatten sonra WinCE yerine Android temelli bir multimedia cihaz almak mantıklı olacaktır.

İlerleyen zamanlarda deneyebileceğim bir uygulama olmuş. Çalışma için çok teşekkürler.
Bul
Alıntı
Ozan abim çok teşekkür ederim ilgi alakan için. Telefonda baya yardımcı oldun bende siparişlerimi geçtim. Yalnız aldığım android box\'ta av komposit kablosu yok ekstradan satın almam gerekiyor. Cihaz üzerinde jak 2.5 mm mi 1.5 mm mi acaba?

[Resim: Newest_android_tv_box_mx_android_4.jpg]

http://www.ebay.com/itm/191517322037?_tr...EBIDX%3AIT

MX Android Box: 20 Dolar

[Resim: 977345452_163.jpg]

http://www.aliexpress.com/item/2-4G-Wire...99480.html

Klavyeli Air Mouse: 15 Dolar

[Resim: HTB11CiLHXXXXXXqaXXXq6xXFXXXN.jpg]

http://www.aliexpress.com/item/2015-High...68100.html

Av Kablo: 1,5 Dolar

Ozan abim bu kablo olur mu?
Bul
Alıntı
Merhaba Yunus. Kablo uygun gözüküyor ama resimdeki ürünün hem kablo uzunluğu kısa hemde görüntü ve ses kalitesi nasıldır bilmiyoruz. Benim gibi vites yanına koyacaksan bu kiti en az 80-90 cm lik bir kabloya ihtiyacın olur. Bence bu kabloyu buradan temin etmeye bak. Kablosu içinde olan kitleri seçseydin daha iyi olurdu ama neyse. Elektronikçilerde bulunur bu kablo. Cihazı yanında ***** kablosu hem uzun hemde kalın olan kaliteli bir kablo istersin. Kablo kalitesi kesinlikle görüntü ve ses kalitesine doğrudan etki eder. Burayı sakın atlama. Av kablosu genellikle standart 2.5mm oluyor ama bazı firmalar sırf fark olsun diye 1.5mm lik kullanabiliyor. Cihaz gelsin önce. Sonra cihazın av girişine göre kabloyu bulunduğun yerden rahatlıkla temin edersin.

Hayırlı olsun! :wink
Bul
Alıntı
Teşekkür ettim Ozan abim kablonun uzun/kısa olması önemli değil benim için. DVD kutusu takılı olduğu için servis zaten ön yolcu koltuğunun altına bu kabloları çekmiş rahatlıkla ulaşıyor.

[Resim: jadgA401y.jpg]

ben cihazı bu boşluğa yerleştiricem;

[Resim: EiUlaqCp.jpg]

Görmüş olduğun gibi kablo zaten bu boşluğun içinden geliyor;

[Resim: -AJ0d_hs0.jpg]

Buda iptal edeceğim DVD okuyucu;

[Resim: aW3E4ivg8.jpg]
Bul
Alıntı
Senin iş çok kolay olacak gibi görünüyor Yunus. Tesisat hazır! Smile Sen bir önceki resimdeki dişi av kablosundan aldın mı olay tamamdır senin için. Haydi hayırlısı bakalım! Yalnız box ilanını inceledim çok detay yok. Miracast/Airplay ve bluetooth desteği yok galiba. Satıcıya sorup teyit edeyim bakalım.
Bul
Alıntı
[harika bir çalışma olmuş, tebrikler.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#129863 set@mon: Senin iş çok kolay olacak gibi görünüyor Yunus. Tesisat hazır! Smile Sen bir önceki resimdeki dişi av kablosundan aldın mı olay tamamdır senin için. Haydi hayırlısı bakalım! Yalnız box ilanını inceledim çok detay yok. Miracast/Airplay ve bluetooth desteği yok galiba. Satıcıya sorup teyit edeyim bakalım.

Bluetooth tu kullanamam çünkü orada otomatik cam kapatma modülü olacak. Miracast özelliği olmasada olur diyorum o yüzden ucuz yollu box tercih ettim. Şimdi 4k box almanında mantığı olmaz ekranlarımız ***** Smile Tekrar tekrar teşekkür ediyorum fikir çok iyi oldu yau Smile
Bul
Alıntı
Obd2 soket çoğaltıcı ile hallederdin birden fazla bluetooth ihtiyacını aşağıda linkini verdim ama neyse siparişi vermişsin zaten. Tamamlayınca resimleri ve videoları bekleriz.

http://tr.aliexpress.com/item/30CM-OBDII...sion-Cable-*****
Bul
Alıntı
Tamam abim tamamlayınca buradan yine paylaşımda bulunurum, teşekkürler... :wink
Bul
Alıntı
:wink
Bul
Alıntı
Arkadaşlar \"Konuşan Cruze\" projemi geliştirmeye devam ediyorum. İlerleyen zamanlarda çok daha güzel ve verimli özellikleri eklemeye devam edeceğim. Bu hafta sonu aracıma trafik kamerası ve araç içi kamerası ekledim. Bu eklentiler tamamiyle aracın ana Multimedia sistemine bağlı bulunan ve araca özel bir sistem olmuş durumda. Gerekli montaj ve ekipman bilgisini ana konuya eklemiş bulunmaktayım.

Trafik kamerası görüntü kayıtlarını hem sd hem de araç sistemi içerisine kaydederek trafik güvenliği ihtiyacınızı optimum düzeyde gerçekleştirmekte.

Özellikle araç içi kamerası ile görüntülü telefon görüşmesi, görüntülü Voip görüşme, görüntülü Skype, araç içi video kayıt, ses kaydı, \"araç ile sohbet\" Logitech C270 mikrofonu ile daha hassas ve kaliteli ses iletişimi sağlamış oldum. Böylelikle aracım ile konuşurken sesimi çok daha net algılıyor.8)
Bul
Alıntı
Yemezler, fotoğraf ve de video da isteriz.8)
Bul
Alıntı
:yes Resimleri ve kullanılan ***** ana konuya eklediğimi söylediydim di ama diye hatırlıyorum :p Ana konu editlendi sabah. Resimler ilk montaj resimlerinin hemen altında. :wink
Bul
Alıntı